tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Beton Barbekü fiyatları

Beton Barbekü fiyatları özelliklerine göre değişkenlik gösterir kimi barbekü yükseklik ve enine göre fiyatlandırılır.

Beton barbekülerde en önemli özellik hazır olarak portatif kurulum yapılabilmesidir sonradan taşınma durumlarında rahatça taşıyarak farklı bölgelerde kurulum yapılma imkanı bulunur.

Beton Barbekü Fiyatları ve diğer konularda sıkça sorulan sorular

 1. Beton Barbekü Kullanımı Nasıl Olmalıdır

  Beton barbekü genel olarak üstü açık bölgelerde et ve sebze pişirmek için ateş yakılarak kullanılır.Ateş yakarken iç kısmı doğal ponza yapısı ile ateşten zarar görmez.Pişirme işlemi bittikten sonra küllerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz.Kenar kısımlarında aralık olan ürünlerde ızgara tellerinizi kolaylıkla takabilirsiniz.Balkon Barbekü

 2. Beton Barbekü nasıl üretilir ve üretildiği malzemeler nelerdir

  Fiber veya çelik kalıplarda içi temizlenerek ve yağ sürülerek üretimi yapılır . Genel olarak kalıp içine koyulan malzemeler iki tiptir bunlar çimento veya ponza malzemesidir.Çimento ile yapılan beton barbeküler ağır olurken bims kumundan yapılan ponza ürünleri ise betona göre daha hafiftir sağlamlık olarak beton ürünleri daha sağlam olurken bims ürünleride sağlamlık olarak ikinci sırada bulunur.Üretim safasında genel olarak her malzemede çimento kullanımı olmaktadır. Dış tarafındaki renklendirme ise oksit toz boyalar ile yapılır çimento karışımı ile katıldığı için renkler aşınmada yine kalmaktadır.

 3. Beton Barbekü Fiyatları Nedir?

  Beton Barbekü fiyatları 2000 TL den başlamaktadır.Teknik boyutlara göre fiyatlar değişkenlik gösterir beton barbekü fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 4. Beton Barbekü Modellerimiz nelerdir?

  Beton Barbeküler üretimlerine göre farklı tasarımda bir çok malzeme bulunmaktadır.Yapılacak mekanlara göre şık barbekü tasarımlarımız bulunmaktadır.Barbekü modellerimizi incelemek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://dekortasi.com/urun-kategori/cevre-urunleri/barbeku/

 5. Beton Barbekü Hangi Renklerde bulunur.

  Doğal olması açısından en çok gri renk üretimi yapılır iklim şartlarına göre renk atması az görülür yanı sıra kırmızı renk de en popüler barbekü rengidir.Ek olarak kırmızı ve gri yi harmanlayarak beton barbeküler de üretilir.

Beton Barbekü Fiyatları

Beton barbeküler ızgara ve mangal için kullanılmaktadır listeyi hazırladığımız tarih 6 nisan 2022 dir. Güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Dekor Taşı;Beton Barbekü Fiyatları ,Dekoratif taş çimento esaslı olup veya bims pomza kumu ,fiber ve çelik kalıplar alınarak üretilen bahçe mangal malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Tüm bahçe mimari ve teras projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif ve mangal amaçlı olarak teras ve bahçe de beton barbekü kullanılmaktadır. Tüm bahçe ve teraslarda rahat bir şekilde kullanılır iç kısmındaki yanıcı olmayan malzeme sayesinde yangın gibi tehlikeler oluşturmaz. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Kuaför, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, bahçe dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Beton Barbekü, Hazır Barbekü ve çeşitleri ile ilgili bizi arayınız…

Beton Barbekü

Beton Barbekü imalatı beton esaslı bir dekorasyon malzemesidir. Paletli şekilde son kullanıcıya teslim edilmekte olan dekoratif beton barbekü ortalama 1 adet ağırlığı 450-500 kg civarındadır. Mimar ve iç mimarlar tarafından en çok tercih edilen bahçe malzemesi olan beton barbekü Türkiye pazarına 1980 li senelerden sonra gelmiştir. Kimi zaman bir bahçeleri süslemekte olan beton barbekü, Villa teraslarda karşımıza çıkmaktadır. Hepimizin hayalidir beton barbekü yapılmış bir Villa’da oturmak. Bahçede arkadaşlarımızla sohbet ederken sıcak etlerin hızlıca pişmesi herkezin isteklerindendir.

Şimdi bahçe malzemesi beton barbekü nedir onu inceleyelim.

Beton Barbekü nedir?

Aktaş Çini; Beton Barbekü nedir

Beton Barbekü nedir ; çimento esaslı olup, fiber veya çelik kalıplar alınarak üretilen bahçe mangal malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Çelik veya fiber kalıplar alınarak üretilen beton barbekü  imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan pomza taş tozu haline getirilir. Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir.

2010 yılından sonra nevşehir kumu olan bims ile de bims hazır barbekü imalatları da sıklaşmıştır.Genel olarak ankara bölgesinde üretimi yapılan bims barbeküler bims kumunun yanmama özelliği sayesinde iç kısmında ateş tuğla kullanımıda gerektirmiyor yanı sıra hafif olması sayesinde taşınabilmesi de kolay olmaktadır.Bims tozuna çimento katkısı yapılarak sağlamlaştıralan ürünlerde bims ürünlerine ilave olarak %30 çimento ilavesi yapılır.Hem yanmaz hemde sağlam bir ürün çıkmasını sağlar.

Beton Barbekü Fiyatları Hakkında

Ortalama bir beton barbekü fiyatı başlangıç olarak 2000 tl den başlar bu fiyat içinde nakliye ve işçilik hizmeti bulunmaz.Kurulumu kolay olduğu için genel olarak bir çok kişi bu ürünlerin kurulumunu rahat bir şekilde yapabilir.En pahalı beton barbekü ise 4000 Tl ‘dir. Beton barbekü fiyatlarını belirleyen esas olay teknik olarak ölçüsüdür küçük ürünler daha uygun olurken büyük ebatlı ürünlerde pahalıdır . Betondan yapılan ürünler bims kumundan yapılan ürünlere göre daha pahalıdır ek olarak beton ürünlerde iç kısımlara ateş tuğlası kullanılması zorunludur beton barbekülerdeki en önemli avantaj ise sağlam olmasıdır.

Eskiden mangal tarzında ufak mangal lar kullanılırken bahçelerde günümüzde barbekülerin üretimleri hızla bir şekilde başlaması ile kalıcı ve daha fazla gıda maddesi pişirmek için barbekülerin kullanımları artmıştır.

Beton Barbekü Uygulama Fiyatları

Beton barbeküler bahçe kısımlarında uygulama ücretleri daha düşük olmaktadır ortalama bir usta barbekü kurulumu için 1000 tl ücret istemektedir.Teras kısımlarda yapılacak barbekülerde ise taşıma maliyeti hesaplanır örnek vermek gerekirse asansörsüz bir bölgede barbekü taşıma maliyeti çoğalacaktır veya kaçıncı kat olması gibi fiyatlar da etken gösterir ama asansörlü ev bölgelerinde fiyatlar uyguna gelmektedir.

Beton Barbekü Fiyat Listesi

Mag Beton Barbekü 1875 TL
Sbbbq Mag Paletli Beton Barbekü 2062,50 TL

Vega Beton Barbekü 2375 TL

70 LİK MODEL BARBEKÜ (STANDART) hakkında teknik ve paket içeriği

ÖLÇÜLER;

YÜKSEKLİK: 1,85 CMUZUNLUK: 90 CMEN: 55 CMIZGARA ALANI: 58×40 CM AĞIRLIK: 250 KĞ

PAKET İÇERİSİNDE;

IZGARA DEMİRİ (1 ADET)

ÖN KÜLLÜK DEMİRİ (1 ADET)

BARBEKÜ KURULUM ŞEMASI (1 ADET)

MEVCUTTUR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir