tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Büyük Keski

Büyük keski ; kullanım alanı olarak geniş rötuş yapılacak yerlerde kullanılan demirden üretilen üründür.

İnşaat ve dekorasyon işlerinde sıkça kullanılan büyük keski geniş bir alanı düzeltmek için kullanılmaktadır.Büyük keski ahşap doğramalarda geniş alan açarken bir yandan dikey bir havşa açmanıza olanak sağlar.Keskin bir bıçak ile keski uçları hazırlanmaktadır uzun süreler keskin bir şekilde kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Keski alt kısımları demir,ahşap veya plastikden oluşmaktadır . Genel olarak ahşap olan ürünlerin son kısımlarına koyulan demir darbe kısmı ile daha çok kullanıma elverişli bir üründür.

Büyük Keski Siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Büyük keski Örneği

İster ahşap derzleri, ister derzleri, konturları veya pahları bitirirken olsun – sonuç esas olarak keskinin kalitesine ve keskinliğine bağlıdır. Aşınmaya dayanıklı, keskinleştirilmesi kolay, yönlendirmesi rahat ve iyi bir dengeye sahip olmalıdır. Bitirme keskileri ile darbeli keskiler arasında ayrım yaparız. Bitirme keskileri, hafif ve orta dereceli işler için idealdir. Genellikle elle dövülürler ve bu nedenle sap ucunda çelik halkalar yoktur. Vurucu keskiler ise alete vurularak tahrik edilir (Batı keskileri için tahta tokmak ve Japon keskileri için demir başlı çekiç). Bıçakla ilgili olarak, bu nedenle daha sağlam tasarlanmışlardır ve sap ucunda bir kasnağa sahiptirler.

Büyük Keski Tipleri

Aşağı kısımda keski tipleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

A-Tang Keski

Alt kısmı ahşap dan yapılan bıçağın daha sabit kalması için üretilmiş klasik keski modelidir.Alt kısmında ek bir çelik kısmı bulunmayan bu ürün ağır darbelerde parçalanmaktadır.

B-Soket Büyük Keskiler

Ergonik kullanımda olan bu ürünler kullanımı rahat keski grubu ürünümüzdür.Keskinin konik tipi sayesinde derin alanlar oluşturalabilir.

C-Japon Keskiler

Bu keski türü alt kısmı çelikten yapılmaktadır.Üst kısımda görülen kesilerinde birleşimi ile üretilmektedir.

Büyük Keski Parçaları

Büyük Keski Avantajları

Masif ahşabın işlenmesi, kaliteli mobilya imalatındaki ortak çalışmalar veya müzik aletlerinin yapımı için yüksek hassasiyetin gerekli olduğu her yerde, Büyük Keski vazgeçilmezdir. Aşağıdaki avantajlara sahiptirler:

İki katmanlı çelikten bıçaklar

Yumuşak demir, bıçağı çatlamaya karşı korur ve çekiç darbelerinin darbelerini emer, son derece sert karbon çeliğinden ince bir tabaka ile dövme kaynaklıdır (HSS Nomi hariç). Rockwell ölçeğinde sertlik değerleri 62-63 ve 66’dır (HSS çelik).

Konik Bıçaklar

Bıçak, çalışma derinliğini bıçak uzunluğunun neredeyse iki katına çıkaracak şekilde artırmak için sapa hafif bir açıyla yerleştirilmiştir.

Ergonomik Tasarım

Boyun, sapa kusursuz bir şekilde entegre edilmiştir ve bu nedenle ele rahatça oturur. Sağlam konik çelik halka, demir başlı çekiçle vurulduğunda sapı kırılmaya veya gevşemeye karşı korur.

İçi Boş arka

Bıçağın arkasındaki oyuk kabartma (ura) temas yüzeyini ve dolayısıyla sürtünmeyi ve gerekli kesme kuvvetini azaltır. Ayrıca, bıçağın yalnızca sert karbon çeliğinin arka kenarlarının üst üste bindirilmesi gerektiğinden bilemeyi basitleştirir. Bileme sırasındaki aşınma nedeniyle, bıçak zamanla keskinleşerek kısalsa bile düz kesici kenar bozulmadan kalır (yukarıdaki resme bakın).

Büyük Keskilerin Bilenmesi

Bileme için yalnızca 1000-2000 ve finisaj için 1000-4000 kum içeren ince taneli Japon su taşları kullanın. İçbükey kabartma kesici kenarın dışına çıkana kadar eğim ve arka tarafta çalışın . Sırt tamamen taş üzerinde düz durur. Bileme ve bitirme taşının %100 düz olduğundan emin olun!

Klasik Keskiler

Bunlar nispeten sağlam bıçaklara ve çok az ufalanma tehlikesine sahip alaşımlı çeliklerden yapılır. Özellikle geleneksel Türk tasarımında incelikle üretilmiş keskilerin evrensel kullanım için ideal olduğu kanıtlanmıştır.

Yassı Keski

Geleneksel Türk keskileri, restorasyon veya marangozluk çalışmaları sırasında kaba işlemlere de dayanabilen, dayanıklı, çatlamaya dayanıklı HSS çelik bıçakları açısından ikna edicidir. Aşınmaya neden olan kompozit malzemelerin çalışması da bu keskiler için sorun değil. Bıçakların konik şekli, köşelerde çalışmak ve alttan kesmek için avantajlıdır. Bu keskiler fiyat olarak uygundur.

Büyük Keski Fiyatları

Büyük Kırıcı Keski Fiyatları

Hilti kırıcı uçlarında kullanılan bu ürünler her iki kısmıda demirden üretilir bu nedenle hilti uçlarında kullanıma uygun olmaktadır.Ergonmik olarak kullanımı hiltiye bağlı olan ürünler çeşitli bazlarda kullanımlarda aşınma olmaktadır.

Tomax Sds Max Büyük Hilti Kırıcı Keski 18X600
Ölçüler: 18X600
Marka: Tomax
1 adet Ağırlığı: 7 kg
1 adet Fiyatı: 185 TL
BÜYÜK ÖZEL İMALAT KESKİ
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buyuk-ozel-imalat-keski-1024x537.jpg
Ölçüler: Özel
Marka: Kaynak Hırdavat
1 adet Fiyatı: 62 TL
Tomax Sds Max Büyük Hilti Kırıcı Ekstra Geniş Keski
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buyuk-keski-genis.png
Ölçü:18X400X75
Marka:Tomax
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir