Dış Mekan Yer Karosu

1 Nisan 2020 ile Dekor Taşı

Genelde iç mekan ürünlerini bulmak çok kolay olduğu için dış mekan ürünlerini bulmak kolay olmayabiliyor , dış mekanları belediye yada müttehit firmalar yaptığı için 1 . müşteri ye genelde kalan bir iş değil.

Firmamız 35. yılını bitirirken imalatını başladığımız ilk ürünümüz Wash Beton ile başlayan serüvenimiz bir çok kalemde dış mekan döşemelerinde müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Dış Mekan zemin Karo fiyatları nedir ?

Dış mekan zeminlerde kullanılan karo fiyatları 30 TL den başlamaktadır çeşit ve modellere göre değişkenlik gösterir .Ürünlerimizi ve fiyatları görmek için aşağıdaki link tıklamanız yeterlidir , Not : Bazı ürünlerde fiyat bilgisi yoktur özel sipariş oldukları içindir , iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Dış Mekanda kullanılan ürün çeşitleri .

Doğal Taş

  • Peyzaj ve akvaryum zemin taşları

Peyzaj ve Akvaryum taşları doğal ortamları yakalamak için tercih edilen ürünlerdir.

  • Bazalt yada bergama granit taşları

Bazalt veya bergama taşları arnavut kaldırımı diye adlandırılan zeminleri oluşturmaktadır.Eskitme görüntü isteyenlerin tercih ettiği bir üründür.

  • Kayrak Taşları

Muğla bodrumdan çıkan kayrak taşları dış mekanlarda tercih edilen doğal üründür kalınları 4 – 6 cm arasında olan kırılma yüküne dayanımı yüksek bir üründür araç geçiş noktalarına yapılması için kimi zaman uygun olmayabiliyor.

Kauçuk

Çocuk oyun alanları yada yumuşak zemin isteyenlerin tercih ettiği zemin ürünüdür.

Tuğla

Klinker tuğla zemin ürünleri toprak dan imal edilmiş doğal ürünlerdir genel olarak bina girişlerinde tercih edilir .

Sulu Döküm Zemin Dekor Taşları

Sulu döküm ürünleri plastik kalıplar ile üretilmektedir oksit boyalar ile renklen dirilmektedir dış mekanlarda sıklıkla kullanılır.

Tretuvar Karosu

Tretuvar karosu model çeşidi fazla olması ve dış mekanda dayanıklılığı yüksek olduğu için tercih edilir .Fiyat olarak da en uygun üründür.

Wash Beton

Fiyat olarak biraz yüksek olsada dış mekanda dayanım olarak en yüksek üründür , araç geçen zeminlerde yapılabilir üstündeki çakıllar doğal çakıldır ve yıkanmıştır.

Dış mekan karolarında önemli olan diğer unsurlardan biri olan kaymama özelliği olmasıdır , kaymaz olması kış aylarında etkili olmasıı sağlar düşme gibi olaylardan kaçınmak için tercihen tretuvar karoları bu grupta en sık tercih edilen ürün olmaktadır.

Dış mekanlarda seramik tercih edilmeli midir ?

Seramikler renkli ve desen olarak en yüksek ürün grubudur ama tercih olarak dış mekanlarda kullanılması çok ca iyi olmamaktadır , tretuvar karoalrı yada wash betonlar kadar verim sağlamamktadır.

Hangi ebatlar daha iyidir

ebat olarak 30×30 yada 40×40 ürünler daha iyi olmaktadır , döşeme kolaylığı sağladığı için seramikler gibi büyük ebatlarda imalat edilmemektedir kalınlık olarak 3 cm yada 4 cm olarak iamat edilmektedir.

Kullanım alanları

  • Bahçe Çevresi
  • Bina giriş zeminleri
  • Su geçişlerini engellemek için
  • Oyun parkları
  • Araç otoparklarında

uygulamalar genel de yapılmaktadır.

Ürün imalatında kullanılan malzemeler nelerdir.

Beton ürünlerin çoğunda yüksek çimento olan 42,5 kullanılır ve taş tozu ile harmanlanarak pres makinalarında imalat edilmektedir boya olarak oksit boya kullanılmaktadır .Wash beton ürünlerimiz doğlayıkanmış çakıllar ile imalat edilmektedir üretim safasından sonra yıkama yapılarak ürünler temizlenir.

Örnek uygulama

Dış mekan yer karosu nasıl kullanılmalıdır.

Zemin için uygun ürün , renk ve model seçildikten sonra (ekibimiz bu konuda iletişime geçebilirsiniz) .

Zemin kuru ve temiz olmalıdır kum ve çimento ile harç yapılarak terazi alarak döşeme yapmaya başlanır , döşeme sonrası ara boşlukları doldurmak için kum ile serpme yaparak uygulama bitirilmesi tavsiye edilir azami bir gün boyunca ürün üstüne basılmaması gerekmektedir.

Dış mekan yer karolarında avantaj nelerdir

  • Ürünler kaymaz

Ürünler kaymaması dış mekanlarda önemli bir unsurdur kış aylarında ürünler buz tutmaması halinde kayma yapmaz ıslansa dahi ürünler kaymamaktadır.

  • Yüksek dayanıklılık

3 cm ve 4 cm olarak üretilen ürünler uzunca süre dış mekanlarınız süslemek için yeterli olacaktır.

Sosyal medya hesaplarımız

Facebook

Twitter

İnstagram

Youtube

Pinterest