tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Dünyanın en iyi seramik markaları

Son zamanlarda ithal seramiklere oldukça fazla rağbet oluyor.Bunun nedenleri farklı bakış açısı arayan kullanıcılar sıklıkla internette arattığı ithal seramiklerde en iyi marka hangisi sorusu oluyor.Bu haftaki yazı köşemizde Dünyanın en iyi seramik markaları hakkında bilgilendireceğiz.

1-Peronda

Peronda , 1827’den bu yana yer ve duvar  seramik karo üreten, geniş ürün yelpazesine sahip, ürün kapasitesi  ve en son üretim teknolojisi  ile dünyada  adından bahsettiren İspanyol bir firmadır.

https://www.egemmozaik.com/peronda-eskitme-vintage-rustik-ispanyol-yer-ve-duvar-seramikleri

4 ana ürün markası mevcut olan perondada ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Ünlü tasarımcı Francisco Segarra‘ nın tasarımı olan bu grup ülkemizde de oldukça ilgi görmektedir. Vintage , eskitme seramik ürün grubunda stoklarımızda mevcut olan  yer ve duvar kullanımına uygun olan seride değişik ebat ve renk alternatifleri mevcuttur.

HARMONY

Dünyada ünlü tasarım stüdyoları tarafından  tasarlanan  harmony koleksiyonları , geleneksel duvar ve yer karolarından farklı özel koleksiyon oluşturmuştur.

MUSEUM

Mükemmellik  lüks imzasıdır. Dünya’nın değişik bölgelerdeki mermerlerin yüksek çözünürlükteki  resimleri  üzerinden ,yapılan yeni tasarımlar birbirini tekrar etmeden doğal kadar gerçekci  ve yüksek teknoloji  kullanılarak  uygulanan high polish uygulaması ile rakiplerine fark atmaktadır.

PERONDA CERAMİCAS

Diğer marka ve modellerin dışındaki (mermer görünümlü,vintage seramik ve mozaik) duvar ve zemin koleksiyonudur.

2-Codicer

CODİCER

Terrazo ve desenli porselen seramikler üreten ispanyol firması günümüzde bu işte en iyilerinden olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.Günümüzde mermer görünümü ve eskitme görünüm tercihleri oldukça fazladır bu nedenle sıkça rağbet gördüğünü söyleyebiliriz.Avrupa kafelerinde sıkça göreceğimiz terrazo tipi porselen seramik konusunda oldukça başarılılar.

Özellikle Altıgen seramik konusunda oldukça başarılı olan firma paledyen desenlerinde oldukça iyiler.

3-HARMONY – El yapımı İspanyol Seramikler

El yapımı ispanyol seramikleri zor işçiliği bulunan ürün gruplarındandır.Yüzde yüz el yapımı olan ürünler otellerden yaşam alanlarına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.Sırlanmış yüzeyleri,parlaklığı ve alman teknolojisi kullandıkları boyalar ile müthiş bir renk şöleni getirmektedir.

4-Gresan

GRESAN - Terracotta Zemin Ve Duvar Kaplama

Gresan serisindeki terracotta kaplama ürünler çok düşük su emme kat sayısı olan zemin ve duvar kaplamalarıdır. Sert soğuk havaya sahip dış mekanlarda ve donma riski yüksek olan bölgelerde uygulama yapılan duvara esnek ince sıva yapılmalıdır. Ya da uygulanacak ülke veya bölgede yer alan kaliteli yapı kimyasalı markasının yüksek mukavemetli harcı kullanılması tavsiye edilir.
Uygulama yapılacak yer temiz , kuru, yapısal olarak sağlam olmalı ve pürüzlü yüzeyi sağlamalıdır. Eğilme ve çatlama olan beton yüzeylerde membran kulanılması tavsiye edilir. Emme katsayısı çok düşük terracotta karoları daha iyi ve sağlam yapıştırmak için lateks(kauçuk ham maddesi) katkılı çimento kulanılması tavsiye edilir.
Uygulama yapılırken büyük olan parçalarda 10mm derz boşluğu , küçük parçalarda ise 6 mm derz boşluğu bırakılması tavsiye edilir. Diğer bir önemli nokta ise harcı her bir parçanın arka yüzeyine aynı yönde  yivlendirerek uygulama yapılmasıdır. 
Daha düzgün görünüm için ve en iyi sonuç için terracotta karolar farklı kutulardan alınarak mix bir şekilde kullanılmalıdır.
Uygulamadan ve ilk temizlikten sonra kurumuş harcı herhangi bir seramik karo temizleyicisi üreticisinden tedarik edip temizlenmesi tavsiye edilir. Bu temizleyici ürün kullanılırken üründe ki bulunan talimatlara göre hareket edilmelidir.
Dış mekanlarda uygulama yapılmadan önce zeminin fizibilite çalışması yapılmalıdır. Zarar doğurabilecek sebepler (dona karşı dayanıklılık,sızdırmazlık , termal şoklar vb.) belirlenmelidir. Belirlenen sebeplere uygun çözümler yapıldıktan sonra ürünler uygulanmalıdır.

Çok dayanıklı ve ömür boyu garantili* olan terracotta karolar havuz kenarı , dış mekan , hotel , villa ve diğer arzu edilen bir çok mekanda kullanıma uygundur. Köşe detay cottoları, rıhtlarda ve zeminlerde cotto ile uyumlu dekorları ve havuz kenarlarında kullanıma uygun kenar detay profilleri ile mekanlarınıza benzersiz bir atmosfer katıyor.

https://www.egemmozaik.com/terracotta-gresan-uygulama-dekor

5-EQUİPE CERAMİC – İspanyol Zemin ve Duvar Karosu

İspanyol marka zemin ve duvar karosu modelleri daha çok banyo ve mutfak alanları için uygun olan ürünler ıslak zeminlerde kullanımda önerilmektedir.

6-Wow Tile

7-Cerlat

8-Baldocer

Yaklaşık 8 seramik markasından bahsemiş bulunuyoruz özel zevkleriniz için bizimle iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.Size dekorasyon hakkında fikirler vermekten mutluluk duyarız.Bize ulaşmak ve seramik markalarını sipariş vermek için 0531 912 78 21 ve [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir