tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Karo Taşı

Karo Taşı dış mekanda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çimento karışım ile presli makinadan üretilmektedir.

Özellikle değişik desen ve renklerde olması sayesinde tercih edilmektedir. Uygulaması da basit olan ürünler kum ve çimento karışımı ile harç yapılarak döşenmektedir.

Aktaş Çini firması olarak üretimini yaptığımız ürünleri sayfamızdan bakabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Terrazo Karo Beyaz Mozaikli

Terrazo karo daha çok iç mekanlarda tercih edilmesine rağmen patinatolu veya kumlamalı üretimler sayesinde dış mekanda elverişli olmaktadır. 30×30 ve 40×40 ölçülerin sıkça ürettiğimiz ebattır. Kesilerek basamak taşı olarak da kullanılmaktadır. İçindeki agregalar çıkmaz özel preslenme ve yıkanma şekli sayesinde ilk günkü tazeliğini korur.

Ortalama 1 m2 terrazo karo fiyat 250 tl ‘ dir.

Orkide Yer Karo Taşı

Orkide modeli plastik beton kalıplardan elden üretilmektedir.Bir çok renkte üretilmesi dışında canlı görünümü sayesinde dekoratif alan yaratmak oldukça kolay. Diğer adı dekoratif orkide parke taşı olan ürün 4 cm kalınlıkta olup 30×30 ölçündedir . 4 kare ve 1 orta göbek ile birleşince 50×50 ölçüsüne çıkmaktadır. 4 tanesi birleştirip orta kısma koyulan 1 taş ile estetik bir görüntü sağlar.

Üretim safhası zor olsada dekoratif parke taşı olarak kullanımlarda hem sağlam hemde estetik iki yönü ile ortaya çıkar.

m2 olarak satılan ürün 200 TL ‘ dir. Depo teslim dir. Paletli olarak sevk edilmektedir.

Karo Taşı Parke
Karo Taşı Parke

Karo Taşı Nedir

Özellikle en çok sorulardan bir tanesi “karo” nedir ? seramik,metal , doğal taş veya çimento esaslı üretimlere karosiman denmektedir.

Ayrıca dayanıklılık açısından en sağlam “tretuvar karosu olduğunu söylemek doğru olacaktır . Ürün kalınlıklarına göre dayanım ve basınçları bulunur . Özellikle doğal çakıllı wash karo taşı uzun yıllar eskimeden kullanılmaktadır taş çeşidi olduğunu söylememiz gerekir.

Genellikle kullanım alanı olarak iç ve dış mekanlar olduğunu söylemek gerekir . Çatılarda , duvarlar ve zeminlerde görülen ürünler yanı sıra tavanlarda perlit , ahşap ve değişik malzemeler ile uygulaması sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Çatılarda kullanılan fırınlanmış kil anlamınnda kullanılmaya başlanan karo, Fransızca tuile, kelimesinden türemiş olup, Latin dillerine tegula olarak geçmiştir. Sonra da “Tile” olarak yerini bulmuştur.

Sıkça karşımıza sırlı seramiklerin duvarlarda kaplaması olarak çok görmekteyiz. Seramik karo yapımında kullanılan malzemeler cam,doğal taş,mermer ve granit tir .

Terrazo Karo

Terrazo karolar daha çok iç mekanlarda kullanım örnekleri bulunmaktadır . Genellikle bodrum da bulunan depo kısımlarında ardiye alanlarında kullanımları görülür.

Özel olarak seçilen mozaik ler ile üretilen ürünler dayanıklı ve temizlemesi oldukça kolay. Seramik ürünlere göre daha dayanıklıdır. Aşınma ve darbelere dayanıklı olup eğilmede çekme mukavemeti yüksektir.

Terrazo karo adı diğer ismi ile suni granit yada suni mermer olarak bilinmektedir. İmalat aşamasında vakum teknolojisi kullanılarak dayanım artmaktadır bu sayede darbelere karşı dayanımı oldukça yüksektir. Tretuvar karolarına göre ince üretilmesi sayesinde nakliye maliyeti oldukça düşüktür. 30×30,40×40 ve 30×50 olarak 2 cm ve 4 cm arasında üretilmesi mümkündür.

Desenli Terrazo Karo

Karo Taşı Terrazo
Mermer Agregalı Terrazo Karo

Mermer agregalı terrazo karo yada suni mermer karo en çok satılan fiyat olarakta toptan alınma durumlarında oldukça ekonomik üründür. Genellikle büyük inşaat projelerinde sıkça sipariş geçilen kalınlık az olması sayesinde nakliye fiyatlarını düşüren bir üründür. Uygulama esaslı olarak granit yapıştırma harcı yada kum , çimento ve suyu harmanlayarak harç yaparak döşemesini yapabilirsiniz. Ayrıca terazi işlemi oldukça kolay olan ürün pürüzsüz yüzeyi sayesinde rahatlıkla kot alabileceksiniz. 40*40 en çok üretilen üründür . Bu sayede döşeme kolaylığı sağlamaktadır . Ayrıca işçilik maliyetlerini minimum seviye çekmenizi sağlar.Terrazo karo imalatı çimento esaslıdır . İçine koyulan özel agregalar ile renklendirilmesi yapılmaktadır. Ürünler paletli olarak sevkiyat yapılmaktadır 1 m2 ortalama 80 kg ‘ dır.

Desenli Terrazo Karo

Terrazo Karo malzemesi özel motif alan yaratmak için üretilmektedir . Siyah ve gri yanı sıra kırmızı ve krem tarz da üretimler bulunmaktadır . Ayrıca kullanım olarak dekoratif bir etki yaratmaktadır. 1 Palette ortalama 50 m2 terrazo karo bulunmaktadır . Özellikle malzeme şantiyelere taşınması için oldukça avantajlıdır . 1 palet ortalama 1500 kg gelmektedir. Mimar ve Mühendsilerin en çok tercih edilen zemin malzemesi olarak terrazo karo demek yanlış olmaz. Türkiye pazarına 1960 ların başında Alman teknolojisi makinaların girişi ile geniş bir alana yayılmış şuan Türkiyede bir çok bölgede terrazo üretimleri görülmektedir.

Karo Taşı Wash
Wash Karo Beyaz

Kimi zaman yollarda yürürken fark etmediğimiz karosiman wash karolar ise her zaman doğallığı ile ön plana çıkmaktadır.Şehirleri süsleyen yer taşları kent tasarımlarında oldukça büyük öneme sahiptir. Bir şehrin ayak basılan her bölgesi o şehri anlatmaktadır. Bahçe li olan evimizde herkezin güzel tasarımda olmasını ister. Bu özellike wash karo lar ile adım taşı olarak kullanıp yürüme yolu tasarımı yapabilirsiniz. Özellikle üzerindeki çakıllar çıkmaması için özenle yapılan imalat sırasındaki malzemeler oldukça önemlidir . Bu sayede bir ömür yüzeyden çıkmadan sağlıklı şekilde zemin kullanılabilir . Ayrıca kaymayan yapısı sayesinde karlı ve yağmurlu havalarda güvenli şekilde kullanılmaktadır. 30×50 veya 40×40 ölçüleri bulunmaktadır.

Daha küçük ebat olarak 30*30 ölçüde talep edebilirsiniz.

Karosiman Dama

Siyah ve beyaz renklerin karışımı ile dama görünümlü karosiman malzemeleri son zamanların trend malzemesi konumundadır. Otomatik presli makinalarda üretilen ürünler 4 cm kalınlık sayesinde dış mekanda oldukça dayanıklıdır. Harlanan beton malzemesi karo pres makinasına koyulmadan önce hangi renk olacak ise agrega veya oksit renkler ile beraber karıştırılır üretimden çıkar. Kalıp olarak kauçuk kalıplar kullanılmaktadır. Bu sayede taş şekil alması daha kolay olur ve özellikle dokusu daha belirgin hal alır. Ürün imalat esnasında kabarcıklar oluşmaması için vibrasyon sehpada sallanarak kabarcık engeller ve gözenekler oluşturmaz.Böylece karosiman mukavemetide artar. Sonraki işlem kuruma işlemidir yaklaşık 24 saat kurumaya bırakılır.

Wash karosiman

Wash Beton Hakkında

1960 ların başında gerekli yapılan yatırımlar ile karo imalatları başlamıştır.Beton karo olarak bilinen ürün yivli karo veye tretuvar karosu olarak da bilinmektedir. Yürüyüş yollarından geniş bahçe alanlarına kadar bir çok kullanım alanı mevcuttur. Görsellik açısından doğal taşlardan farkı olmaması ve sağlam yapısı yanı sıra uygun fiyatlı olması sebebi ile tercih edilmektedir. Tretuvar karosiman uygulamaları genellikle villa bahçeleri veyahutta çay bahçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Karo modellerimizi hemen hemen dış mekanda ayak bastığınız her alanda kullanabilir yanı sıra basamak elemanı olarakda döşeme yapabilirsiniz. Kaymaz yapısı sayesinde güvenli bir tutuş sağlamaktadır . Araba garajları için rampalara özel ürettiğimiz dişli karosimanlar ile farklı kullanımlar için ürünlerde bulunmaktadır. Bizimle iletişime geçer uygun ürün için bilgi alabilirsiniz.

Karo Taşı Fiyatları

Baklava Parke Yer Döşemesi

Aktaş Çini Karosiman uygulaması yapılmadan önce fiyatlandırma için zemin etüd yapılması gerekmektedir. Firmamız genel olarak üretici firma olduğu için ürettiği ürünleri uygulaması yapılmamaktadır . Usta tarafından alınan ölçüye göre m2 belirlenmelidir . Ölçü almak usta dışında normal vatandaş ta yapabilir. En ve Boy ölçü alarak çarpma örnek olarak 2 m * 6 m = 12 m2 ürün gideceği anlaşılır.

Karo döşeme alan kısım ne için bu taş kullanım bilgisi verilmelidir . Rampa için karo taş farklı olurken dekoratif amaçla kullanılan ürünler daha farklıdır . Kaymaya müsait bir alan daha dişli kaymaz karo çeşidi alınmalıdır. Yivli karolar fiyatlandırma yapılırken esas alınan birim m2 dir . 1 m2 karosiman 2022 yılı için 160 TL ‘ dir.

Çeşitlere göre malzeme fiyatları değişenlik göstermektedir.

Karo Taşı Kristal
Kristal Karo

Not:sipariş verirken %10 luk fire payı vermeyi unutmayın.

Karo taşı m2 fiyatı

Özellikle ekonomik olmasından ötürü çimento esaslı karo malzemeleri kullanımları oldukça fazladır.Yazımızın başında dediğimiz gibi satış birim m2 olarak hesaplanır . 30×30 karosiman malzemesinde m2 11 adet giderken 40×40 da m2 6 adet gitmektedir. Ayrıca alan hesabına göre ve devlet pozlarında olan bu şekildedir.

Ortalama 1 m2 30×30 da : 160 TL 40×40 da : 200 TL başlayan fiyatlar.

Karo Taşı Wash

Dokulu Karo Uygulama

Özellikle uygulama öncesi plan yapılmalıdır. En ve boy alarak m2 çıkartılmalıdır.Ardından yapılacak zemine göre ustanız yardımı ile gidecek olan kum ve çimento miktarını belirleyin. Genellikle 4 cm harçlı döşeme yapılmaktadır . Minimum seviye 3 cm olmalıdır daha düşük seviyede dokulu karonuz yapışmayacaktır. Zemin bölgesi temiz ve kuru olmalıdır. Çukur olan yer harç ile doldurulmalıdır . Seçilen model el terazi yada ip ile hiza alınarak sıra sıra döşenmelidir. Terazi almak önemlidir . Terazi olmaz ise oynamalar olur . Karosimanlarınız çıkar .

Özellikle bahçe tasarımlarında dokulu karolar oldukça revaçta. Profesyonel ekipler ile işi uzman bırakmak isterseniz bizden anahtar teslim fiyat alabilirsiniz.

Desenli Karo

Zemin dekorasyonlarında yenilikmi yapmak istiyorsunuz? Sıradanlıktan uzak ve dış mimari dekorasyonunuzda beton karo uygulaması yapmayamı karar verdiniz.Yapılacak olan beton karo uygulaması ile ilgili hiç fikriniz ve tecrübenizmi yok.O zaman beton karo uygulaması ile ilgili alakalı tecrübeli kişilerden yardım almalısınız.Beton karo uygulaması ile 40 yıllık bilgi birikimimizle Aktaş Çini olarak her zaman size yardımcı olmak isteriz.

Ayrıca farklı tasarım ve çeşitler için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Özellikle konut sahipleri için bir çok farklı bahçe tasarım için model ve çeşitler bulunmaktadır.

Kaliteli malzeme kalite tasarım getirir çıkmayan oksit renkler sayesinde ilk günkü sadeliğini korur.

Karo Taşı Silimli
Silimli Dış Mekan Çinisi

Yer Çini Karo Modelleri

Dış mekanlar için oldukça fazla model bulunmaktadır . Özellikle her kullanım için farklı ürün bulunmaktadır. Ayrıca iç mekanlar için silimli ve desenli karolar da bulunmaktadır . Ar ge çalışmalarımız sonucu her zaman yeni ürün tasarımları ile müşterilerimize hizmet vermekten mutluyuz.

Dış mekan için yivli karo , dokulu karo , rampa çinisi , patinatolu terrazo , kumlamalı karo ve wash karolar bulunmaktadır.

Her ürün farklı özellikte üretilmektedir. Kullanım alanına göre uygulama şeklide farklıdır. Sırası ile inceleyelim.

Yivli karo diğer adı ile yivli terrazo karosiman olarak bilinmektedir. Genelde devlet pozunda bu isim ile bilinir. Dış mekanda çıkıntı yada yiv olması sebebi ile bu isim ile bilinmektedir.

Desenli Karosiman

Dokulu karo kenar kısımlarda motif olacak şekilde üretilmektedir.Özellikle mozaik ile dökümlerde farklı tasarım adına tercih edilmektedir. Dış mekanda hoş renk karışım ile farklı tasarım oluşturmaktadır.

Rampa çinisi daha dişli dokudadır , Kış aylarında araba garajlarında düz olmaması ve dişli çekiş sayesinde tercih edilmektedir.

Patinatolu Terrazo Karo daha çok mozaik agregasının pürüzlenmesi sayesinde dış mekan kullanım uygun getirilen karo çeşidimizdir.

Kumlamalı Karo daha çok kumlu yüzeyli terrazo çeşididir. Dış mekan uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir.Özel yüzey işlemi sayesinde kaymaz yapıdadır.

Wash karo yani diğer adı ile çakıllı karo olarak bilinmektedir. Özellikle en sağlam dış mekan çinisidir. Dış mekanda deforme olmadan uzun yıllar kullanıma elverişli zemin döşeme taşıdır.

Kristal Karo

İç mekanlar için iki tip üretim bulunmaktadır .Bunlar silimli düz terrazo karo ve desenli karodur. Şeffaf yapıları olduğundan seramik görevi görmektedir. Pürüzsüz yüzeylidir.

Silimli düz terrazo karo : Özellikle iç mekan ve basamak döşemelerinde sıkça kullanılmaktadır.

Desenli karo : Motifli eski tip osmanlı çinisine benzemektedir. Ayrıca tarihi doku yakalamak için sıkça restorasyonda kullanılmaktadır.

Karosiman Taş Ölçüler

Karo Taş malzemesinde bir çok ölçü bulunmaktadır. En çok tercih edilen 30*30*3 cm kalınlıkta olan üründür. Yanı sıra 40*40 ve son zamanlarda talep doğrulturusnda dikdörtgen ölçü olan 30*50 üretimlerde yapılmaktadır. Restorasyon çalışmalarında daha çok 20*20 desenli karo taşı kullanılmaktadır.

Karo Taşı Çakıllıı
En çok tercih edilen wash karo çeşidi

Genellikle 2,3 ve 4 cm kalınlıklar bulunmaktadır. Dayanım açısından araç yollarında 4 cm kullanılmalıdır . Ayrıca düzgün bir zemin ve işçilik ile 3 cm yada 2 cm kullanımda sorun yaratmayacaktır.

Özellikle dış mekanlarda kalınlık oldukça önemlidir . Bir uzman sorarak bilgi almanız gerekmektedir.

1 Palet Karo taşı fiyatı

1 palette 4 cm ürünlerde 20 m2 bulunmaktadır ortalama 1 palet 5000 tl ye gelmektedir. 4000 tl ye gelen palet bazlı satışlarda bulunmaktadır.

3 cm paletlerde 30 m2 ürün bulunmaktadır . 4500 tl tutmaktadır. Farklı modeller farklı fiyatlandırma yapılmaktadır.

2 cm paletlerde 40 m2 ürün bulunmaktadır . Modellere göre 6000 tl den başlamaktadır. 2 cm ürünler genellikle terrazo veya desenli yer çinileri olmaktadır.

Palet bazlı satışlarda 1 palet ortalama 1500 kg gelmektedir. Nakliye hesabı buna göre yapılmalıdır . Özellikle naskliye hesapları için palet bazlı alımlar tavsiye edilmektedir. Ayrıca palet dışı adetli olarak depodan alımda yapılabilmektedir.

1 Palette 40*40 ürün var ise 120 Adet karo bulunmaktadır.

1 Palette 30*30 ürün varsa 330 adet karo bulunur.

Ayrıca 20*20 modellerde 1000 Adet karo bulunmaktadır.

Verilen fiyatlar palet bazlı alımlar için geçerli olup ona göre sipariş verilmesi tavsiye edilmektedir. 2022 için yazılan fiyatlar güncel fiyatlarımız için iletişime geçiniz.

Karo Taşı Kayrak
Kayrak Karo

30*30 karo taşı fiyatları

Özellikle en çok tercih edilen ölçü modelimizdir. Bu sebeple fiyat araştırması en çok yapılan ürün konumunda bulunmaktadır.Ortalama 1 m2 30×30 karo taşı fiyat 150 tl ‘ dir. Silimli olması durumunda 250 TL ‘ dir.

Eski karo taş

Eski tip karo taş daha çok desenli karo olan üründür.

40 40 Karo Taşı Fiyatları

40 40 ürünler m2 bazlı 200 tl den başlamaktadır.

Mozaik karo taşı m2 fiyatı

Ortalama 1 m2 fiyat 250 TL ‘ dir.

Mozaik karo taşı daha çok mozaik agrega katılma sureti ile üretilmektedir. Silimli,Honlu,Patinolu ve Kumlamalı yüzey işlemleri bulunmaktadır.

Silimli ürünler iç mekanda kullanım için uygundur.

Karo Taşı çakıllı
Wash karo Uygulaması

Özellikle Aktaş Çini olarak 1985 den beri ilk günkü heyecan ile imalat yapmaktayız. Siz müşterilerimize doğru hizmet vermek adına doğru model ve tasarım tavsiye etmekteyiz.

Özellikle Bizi Tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ayrıca Aklınıza takılan her hangi soruda iletişim numaralarımız ile bizimle iletişime geçebilir ürün sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca Herkes iyi çalışmalar diler ve sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir