tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Lagos İçin EkşiSözlük Yazarları Nedemiş?

Bugünki yazımızda çok severek okuduğum ekşi sözlük de Lagos hakkında yapılan yorumlardan bahsedeceğiz.Bilindiği üzere sosyal ortam olarak en geniş kapsamlı site ve eski olması sebebi ile bir çok kullanıcının yorumlarını okudğu site olan ekşisözlük de lagos hakkındaki bilgileri inceleyeceğiz.

Lagos hakkında yazılan bilgileri ekşisözlük de okumak için tıklayınız.

öncelikle, (bkz: laos)
bir de, ankara’da çevre sokak’ta şahane bir balık lokantası. chp genel merkezinin karşısında olması nedeniyle zaman zaman zaphod beeblebrox tadında çift hatta daha çok kafalı, kafadan bacaklı garabetlerle karşılaşılsa de, bu lagos‘ta kalamarın kekikle ızgara yapıldığı ve çok lezzetli olduğu gerçeğini değiştirmez.

https://eksisozluk.com/entry/967090

Lagos Balık Restaurant dan bahseden üye lagos balık restaurant ankarada balıkçı işletmesi olması nedeni ile güzel yorumda bulunmuş Tripadvisor sayfasından diğer yorumları okumak için tıklayınız.

mersinde sahil lokantasında yediğim, tadı damağımda kalan.

https://eksisozluk.com/entry/6444904

Bu entryde ise mersinde bulunan sahil lokantalarında yediği lagos balığından bahsetmektedir.

mersin sahil lokantaları için tıklayınız.

epinephilus aeneus. ağ ve olta avcılığı marifeti ile tezgahlarda yerini alan kaya hanisi miktarı talebi karşılamaya çok uzak olduğundan, yüksek ekonomik değere sahip bu tür zıpkın avcılığı baskısı altındadır.

https://eksisozluk.com/entry/15311877

havaalaninin uclu kodu los olan nijerya kenti

https://eksisozluk.com/entry/25046765

şehir ışıklandırılması yok lagos’ta. her yer karanlık. ancak trafik var; caddelerde otomobil ışıkları. sayısı biraz az sayılacak motosiklet ve 3 tekerlekli araçlar. (güzel otomobiller de azımsanmayacak sayıda).
hava, yüzünüzde bir ağırlık hissetirecek kadar nemli.
caddelerden arabayla geçerken her mahallede rastladığınız pazarlar, seyyar satıcılar. her tezgahın üzerinde bir lamba. yerler çöplerle dolu. alt yapı sanırım yok ki su birikintileri her yerde.
ingilizce biliyor nijerya’lılar, telaffuzlarını anlamak bazen zor olsa da.

sigara satın almak isteyince sorduğunuzda akıllarına gelen kenevir oluyor. zira sora sora bulmaya çalışınca kenevir satan yere yönlendirdiler. sigaradan kastımın normal sigara olduğunu söyleyince onu o çevrede nerede bulabileceğimi bilmediklerini söylediler.
yani sigara almak istenirse normal sigara olduğu söylenmeli. onlar esrar anlıyorlar ve herkes biliyor nerede satıldığını. he tek başınıza sokaklarda bir beyaz olarak soramazsınız çok tehlikeli gerçekten. benim yanımda hotelin iki koruması vardı ve onlar da ben söyleyene kadar esrar aradığımızı sanıyorlardı.

https://eksisozluk.com/entry/34649279

sokaklarında gündüz sopalı , gece ak47’li (bkz: keleş) ne idüğü belirsiz adamların gezindiği şehir. biri paranızı isterse verin , yoksa öldürülürsünüz. şaka değil. (bkz: based on a true story)

https://eksisozluk.com/entry/47069153

az önce kaş’da yedigimiz mükemmel balık. garson özellikle tavsiye etti ki biraz pahalı olmasına rağmen tamam dedik. pişman etmedi karides yoğunluğunda eti olan çok lezzetli ama bir o kadar tipsiz bir balık. görüntüsüne aldanmayın denk gelirseniz mutlaka deneyin.

https://eksisozluk.com/biri/schopenhauer

iş sebebiyle her ay gitmek zorunda kaldığım, şu ara seçim muhabbetine tehlike seviyesinin bir doz daha arttığı yer. otelden çıkılmamalı.

https://eksisozluk.com/entry/87271260

balık şiş olarak bir balık restoranında tattığım balık türüdür. baya lezzetlidir

2 ay sonra gelen edit:
tekrar yedim marine sosuyla beraber dehşet lezzetliydi. iki şiş lagos’a 375 tl yazmışlardı.

https://eksisozluk.com/entry/130203399

Lagos deyince akla gelenler bu şekilde daha fazlası için ekşi sözlük sayfasını takip edebilirsiniz.Lagos denice akla gelen Balık ve Nijeryanın başkenti Lagos. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir