tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Parke taş Su Oluğu Fiyatları

Parke taş Su Oluğu Fiyatları güncel haziran 2022 için sizlere hazırladığımız listemiz.

İletişim
Yağmur oluğu

Yağmur olukları bordur taşları ve parke taşı ara kısmında yağmur yağıdığı zaman suyu taşıma görevi olan beton elemandır.

Görselde görülen ürün uzunluk 50 CM En 30 cm kalınlık 11 cm ‘ dir . Oldukça geniş çaplı olan ürün büyük alanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Döşeme esnasında kum , çimento ve su karıştırılarak harç yapılmalı. Yapıldıktan sonra temiz ve kuru olan alana harç sürülür ardından beton oluk taşları uygulamaya başlanır.

Kilitli taş ile çok uyumlu olan bu oluk taşı uygularken sizi hiç zorlamıcaktır.

1 metretül fiyatı : 100 TL ‘ dir. İşçilik istenirse metretül 50 TL ‘ dir.

Fiyatlara kdv ve palet parası dahil değildir ek olarakda nakliye ücreti bulunur.

Parke Izgaralı Yağmur Oluğu
Boyutlar (cm)Ağırlık (Kg)
GenişlikYükseklikUzunlukKg/Adet
33,5294045
ızgara yağmur oluk taşı ölçüleri

Ürün 33,5 cm genişliğinde olup standart kilit parke taşları na uygun bir şekilde uygulamasına uygun bir ürün.Ürün yerden yüksekliği 29 cm olurken uzunlukta 40 cm’ dir. 1 Adet ürün ağırlığı 45 Kg ‘ dır . 1 tır yaklaşık 600 adet ürün almaktadır . Uygulama basit olan parke ızgaralı yağmur oluğu zemin kısmına taş tozu dökülerek uygunabilmektedir.

6 cm lik ve 8 cm lik kilit parke taşlar kullanımlarına oldukça elverişli olan ürünler ile parke taşı döşemelerinizide yapabilirsiniz.Alt kısmında su geçişleri sayesinde su akışı sağlayarak su taşkınları olmasına engel olur. Sağlıklı çevre düzenlemelerde oluk taşlarının yeri çok önemlidir muhakak kullanılmalıdır.

Yağmur Izgaralı Parke Su oluk Taşı Fiyatı Gri renk olursa : 45 TL Kırmızı renklerde ise fiyat 50 TL birimleri adet olarak hesaplanmaktadır . 1 metretül’e 2,5 adet ürün gider.

25×30 Beton Oluk Taşı

25×30 beton oluklar la ile su gideri oluşturmanız en kolay ürünlerden birisi halk tabiri ile gider taşı olarak ta bilinen taşlar ile rahatlıkla su gideri sorunlarına çözüm sunmaktadır.Bahçe ve dış zemin yollarında bordür taşından sonra sıkça görülmektedir.Genel olarak parke taşları ile uygulanırken bordür taşı ve parke taşı ortasında kalacak şekilde uygulanmalıdır.

Ürünün en önemli özelliği kullanıldığı katkılı çimento ile doğal oluk taşları gibi uzun süreli kullanımı bulunur.Yere döşenen kum ve çimento ile harç yapılarak döşenir.

Teknik Özellikler

En (cm)30
Boy (cm)25
Kalınlık (cm)11
Adet (kg)15
25×30 Parke Taş su oluğu teknik özellikleri

25×30 Beton Oluk Fiyatı Gri renkli : Adet 15 TL Kırmızı olursa 20 TL ‘ dir.

Bazalt Oluk Taşı
Bazalt oluk taşı

Parke Taş su oluğu fiyatları nda en pahalı ürün grubu olan bazalt doğal taş oluklar devlet kurumlarında en çok tercih edilen taş oluk döşeme ürünüdür . 15.435.1303 poz numarası ile kayıtlı olan ürün tse ile onaylıdır. Döşeme yapılırken genel olarak gri andezit taşları tercih edilir.İşçilik genel olarak kum ve çimento ile harç karıştırılarak yapılmalıdır.Harç muhakak 400 dozlu ince harç olmalıdır.

15.435.1303 Pozu Tarifi, Yapım Şartları ve Ölçüsü
Proje ve tekniğine uygun olarak 50×20 cm boyutlarında andezit oluk taşının yerine montajı, iki oluk taşı arasındaki birleşim yerlerinin 400 dozlu çimento harcı ile kapatılması her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik işyerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, araç ve gereç giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, 1 m fiyatı: ÖLÇÜ : Oluk taşı boyu projesi üzerinden hesaplanır.
Oluk Taşı Poz bilgisi

Bazalt oluklar 50×20 ölçüsünde olup 4 cm kalınlıktadır.Düzgün döşenmiş bazalt oluk taşlarında araç çıkması sonucu kırılma yaşanmaz. En önemli özelliği ürünün doğal olması ile uzun yıllar renkleri atmadan kullanabilme kolaylığı ve daha sonrasında oluk işleri yapmakta sizi uğraştırmaz.

Bazalt doğal taş olur fiyatları 50×20 olarak mtül : 250 TL dir 1 metretül 2 adet ürün gitmektedir.Belli metrajlarda özel imalatlarda yapılabilmektedir.

21×33 Su Oluk Taşı

21×33 su oluk taşlarında 3 tip renkte üretim yapmaktayız bunlar;gri,kırmızı ve beyaz kumlamalı olarakdır ürün kalite bakımından en kaliteli olan ürünümüz beyaz kumlamalı oluk taşıdır sebebi doğal agregalar ile üretilmesidir.Özel sistem makinalarda üretim yapıldığından dolayı mozaikleri yüzeyinden çıkmaz. Uzun yıllar doğal bir şekilde kullanılmaktadır alt yüzeyindeki beton malzeme buhar kürlü olarak üretilir ve çürümeden uzun süre kendini korur.

Kırmızı 21×33 beton su oluk taşı oksit toz boyalar ile renklendirilirmektedir.Üzerindeki boyalar uzun süre solma yaşamaz solma sonra ürünleri oksit toz boyalar veya su bazlı boyalar ile boya yapabilir dilerseniz farklı renklerde renklendirme yapma şansınızda bulunuyor.Diğer beton su oluk taşları gibi uygulaması yapılmaktadır ürünler 6 cm kalınlıktadır.

Gri 21×33 beton oluk taşları doğal çimento ile üretilir kullanılan çimento buhar kürüne uygun pç 42,5’dur. Kaliteli marka çimento ile üretim yapmaktayız.Ürün yüzeyi kolay kolay eskimez doğal çimento renginde olması sayesinde doğal renginde kalacaktır.Fiyat olarakda ekonomik olan gri su oluğu işçiliğide kolaydır.İstenildiği takdirde toz oksit boyalar ile veya su bazlı boyalar ile yüzeyine boya sürülme işlemi yapılabilmektedir.

Granit agregalı mineralli beyaz beton oluk taşı fiyatı adet : 50 TL

Kırmızı oluk taşı Adet : 20 TL

Gri 21×33 oluk taş adet : 15 TL

1 metretül e 3 adet gitmektedir o yüzden metre çarpı üç yapmanız gerekir.

21×33 Oluk taşı uygulaması

Oluk taşları uygulamasında dikkat edilecek husus parke taşı ve bordür taşları arasında kalması gerekliliğidir.Nedenleri ise kenar da olan bordür taşı su akıntısını parke taşından uzak tutması gerekir aşırı fazla yağışlarda parke taşları deforme olma durumu çıkmaktadır.Bu sebeple bu şekilde uygulaması yapılmalıdır. Oluk taşının su akışı olan gider kısmı kesinlikle rögar kapakları olmalı ve su akıntısı oraya verilmelidir alt yapıda büyük önem arz eden bu konu her uygulamada yapılması tavsiye edilmektedir.

Örnek yapılan uygulamada kilit taşlarını döşemesinde alt katkı malzemesi kilit taşı kumu dediğimiz ürün kullanılır aslında bu ürün taş tozu dur .Taş tozu oluk taşlarında kullanılmalıdır oluk taşı uygulamasında kum ve çimentolu buhar kürlü harç yapılmalıdır .Döşeme işlemi bittikten sonra ara kısımlarına kesinlikle taş renginde toz boya alarak granit yapıştırma harcı ile derz yapılmalıdır.

Anahtar teslim oluk taşı işleriniz İstanbul içi metretül fiyatı 150 TL Den yapılmaktadır.

Parke taş Su Oluğu Fiyatları
Parke taş Su Oluğu Fiyatları 25×30 oluk

Görseldeki ürün 25×30 oluk taşı ürünüdür kırmızı renkte üretilmiş ve makina baskıdır günde 25000 adet oluk taşı üretilebilmektedir.Ürün malzeme olarak full kırmızı boyalı üründür üzerindeki boya alt kısımda bulunur.Özel ithal oksit boyalar ile renklendirelerek üretilir.Gerçekcekci kırmızı boyu dokusunu yakalamak için özel arge çalışması yapılmıştır .

Ortalama 1 metretül de 3,30 adet taş gitmektedir . 1 adet fiyatı 20 tl ve bir metretül fiyatı 66 tl ‘ dir.Renkli oluk taşı çalışması isteyenlerin tercih ettiği ürün makinada sıkı pres den geçilerek üretilir.Tse şartlarına uygun şekilde kırılma ve dayanımları bulunur.

Özel marka pç 42,5 yani katkılı çimento ile üretilmektedir.

uygulama şekli diğer ürünler gibi aynıdır tek değişken yanı kırmızı oksit boya ve granit yapıştırma harcı ile derz işlemi yapılmalı.

20×30 Parke oluk taşı uygulama grafik resmi

Resimde 10×20 prizma parke taşı ile orta kısma 20×30 oluk taşı gelecek şekilde yapılmış örnek ürün grafik çizmi. Çizimde görüldüğü üzere oluk taşları parke taşlarının ortasına gelecek şekilde dizayn edilmiştir.

Yazımızı okuduğunuz için Dekor Taşı olarak teşekkür ederiz aklınızda takılan sorular için iletişim hattımız 0531 912 7821 no yu arayak iletişime geçebilirsiniz projelerinizi mail olarak [email protected] atarak tekliflerinize dönüş yapılacaktır.

Uygun fiyatlı Oluk Taşları için bizleri arayarak 7/24 teknik bilgi alabilir ve taş siparişi verebilirsiniz.

Oluk Taşı ürün kataloğumuzu incelemek için tıklayınız. 45 ürün bulunan katalogumuzda kendinize uygun oluk taşlarını bulmanız zor olmayacaktır farklı bir tasarım veya model için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Aktaş Çini San.Tic.Ltd.Şti.

Saygılar ve İyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir