tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Su Oluk Taşı Fiyatları

Su Oluk Taşı Fiyatları mtül veya adet olarak hesaplanmaktadır.

Özellikle yol ve bahçe çalışmalarında bordür kenarlarında su geçişini drenaj altyapı sistemine aktarması için kullanılmaktadır.

Su Oluk Taşı Fiyatları metretül olarak 70 tl den başlamaktadır.
20*20 Kırmızı Oluk Taşı
İletişim

Su taşmaları günümüzde büyük sorun bu sorunları gidermek için kenar kısımda su oluk taşı kullanılmalıdır. Bahçeniz de su taşması sorunu var ise zarif ürün arayışları için dekoratif ürünlerde bulunmaktadır.

Görseldeki ürün 20*20 ufak ölçüde renkli olarak üretilmektedir istenirse farklı renklerde üretim yapılmaktadır.Tip olarak zarif ve kullanışlı olan ürün uygulaması oldukça kolaydır. En önemli döşeme detayı ise terazi alarak dengeli döşeme yapılmalıdır. Alt kısma kum ve çimento su ile karıştırılarak harç yapılarak döşenmelidir.

Bazalt Oluk Taşı

Özellikle villa bahçe düzenlemelerinde sıkça kullanılmaktadır. Doğal Bazalt taşı ile ebatlanarak imal edilmektedir.Yüzey kısmı eskimeden uzun yıllar aynı renk ve dokuda kalmaktadır. Özellikle belediyeler yol çalışmalarında kullanılmaktadır. Hatta devlet pozu da bulunmaktadır. Özenle doğal taşlardan üretilen bazalt oluk taşı yıpranmaz ilk günki hali ile kalmaktadır. Bazalt oluk taşı ülkemizde üretilen doğal taş çeşitlerinden sadece bir tanesidir. Alternatif olarak granit,diyabaz ve andezit oluk taşı ürünleride bulunmaktadır. Çatı oluklarına benzediği için oluk denmektedir. Beton yada doğal taşdan imal nedeni ile Oluk taşı olarak geçmektedir. Şehir yaşamlarında su taşkınlarına engel olmak ve suyu altyapı drenaj sistemine aktarması için gerekli bir üründür.

Su oluk taşı fiyatları çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir.
25*50*8 cm Oluk Taşı

25*50*8 cm oluk taşı daha çok yol çalışmalarında kullanılmaktadır. Özellikle kalın olması araç çıkması durumunda kırılmadan aynı şekilde yerinde kalacaktır. Tabiki burada döşeme oldukça önemli. Düzgün kot alınmayan ve dengesiz terazi olan ürünlerde maalesef kırılmalar ve oynamalar olacaktır. Mutlaka iyi bir oluk taşı ustasına uygulamanızı yaptırmanız daha faydalı olacaktır.Günümüzde bahçe yağmur oluk taşlarına oldukça ilgi bulunmaktadır. En basit bina çevre düzenlemesinde düzgün yapılmayan drenaj sistemlerinde su taşkınlarına sebep olmaktadır. Kenarlara döşenen oluk taşı bu konuda yardımcı olacak bir üründür.

Su Oluk Taşı Fiyatları ve Ölçüleri

Özellikle yaptığımız arge çalışmaları ve zamanla talep edilen ürün gamına göre oldukça fazla oluk taşı ölçümüz bulunmaktadır .

Su Oluk Taşı Fiyatları ölçülere göre değişkenlik göstermektedir.
25×30 Gri Oluk Taşı

Oluk taşı ölçülerimiz şu şekildedir ; 25*50 , 30*50 , 25*33 , 20*10 , 20*20 ve 15*30 genel olarak 6 tipte üretilmektedir. Fakat farklı ölçüde oluk taşı siparişinizde iletişime geçerek bu konuda olabilecek yardımı yapmaktayız. Ayrıca renk olarak 2 renk grubumuz bulunmaktadır bunlar kırmızı ve gri renklerdir. Özellikle farklı tasarım ihtiyaçlarında farklı renklerde ürün imalatıda yapmaktayız. Adetli alım yapılma durumunda kesinlikle alınan oluk taşında metretülde kaç adet gittiğini bilmek gerekmektedir. 2 adet veya 10 adet arası giden metrede oluk taşı bulunmaktadır.

Drenaj sisteminde beton oluk taşının yeri oldukça fazladır. Su birikintilerine engel olmaktadır. Halk tabiri ile genel olarak Yağmur oluk taşı olarak adlandırılmaktadır.

Andezit Oluk Taşı

Beton yağmur oluğu en çok belediyeler yol çalışmalarında kullanmaktadır. Bu nedenle diğer bilinen adı ise Belediye Yağmur oluk taşı olarak isimlendirilmektedir.

Yağmur Oluk Taşı Sıkça Sorulan Sorular

Oluk Taşı Nedir?

Sağanak yağış sonrası oluşan su birikintilerini alt yapı sistemine tahliye etmesi için zeminde kullanılmak üzere doğal taş dan yada beton bazlı imalatlarda kullanılan taşlara oluk taşı denir. Kimi yerlerde metal yada kauçuk ürünlerde görülmektedir.

Oluk Taşı 1 metretülde kaç adet taş gitmektedir ?

Öncelikle her uzunluk ölçüsüne göre farklı miktarda gitmektedir. Bu nedenle adet fiyatı alınan üründe uzunluk ölçüsü sorularak 1 metretül hesabını yapmak gerekir. Örnek vermek gerekirse 50 cm uzunlukta olan ürün 1 metrede 2 adet giderken . 33 cm lik oluk taşında ise 3 adet gitmektedir. Özellikle oluk taşının genişliği önemli kısımdır. Geniş alanlarda 40 cm lik oluk taşı yeterli olurken fakat bahçe kısımlara daha minimalist dekoratif bahçe oluk taşı kullanılmalıdır oda yaklaşık 15 cm genişlikte. Bahçeler için yeterli genişlik olduğundan dolayı rahatlıkla su giderini drenaja kolayca aktarmaktadır.

Su oluk taşı fiyatları doğal taş olarak olursa metresi 300 tl dir.
Granit Oluk Taşı

Su oluk Taşı ağırlıkları nedir

Fazla ürünümüz bulunduğundan ötürü her ürün ağırlıkları farklı durumdadır.Fakat metretül ağırlıkları ortalama 40 kg ‘ dır.Özellikle belirtmek gerekir seçilen ürün ağırlığını öncelikle bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Diğer Oluk Taşı Ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir