tarihinde yayınlandı 2 Yorum

Yanmaz tuğla

Yanmaz tuğla uzun süre ateş yanan haznelerde zarar görmeden duran ürünlerdir.Bu nedenle fırın ve ateş yanacak haznelerde yanmaz tuğla kullanılması gerekir.Uzun süre ısı ile çatlamadan duracak ürünler tercih edilmelidir. Kalınlıklara göre farklı ateş tuğla ölçüleri bulunur yapılacak alana göre fırın tuğlası seçilmelidir. Kemerler için kupol tuğla kullanımı olurken dış mekanda yapılan barbeküler içinde 2 cm lik ateş tuğla kullanılması gerekir.Baca inşaatı yaparkende bu tuğlalar kullanılır.Bacalardaki kullanımlarda çatlama yaşanmaması için bu tuğla gereklidir ısı dengesi sağlayarak yalıtım özelliğide bulunur.Bu amaçla oldukça geniş kullanım alanları bulunur.Yüksek ateş te ürünlerde çatlama veya erime yaşanmaz.Ek olarak barbekü ve şömine iç kısımlarında kullanılması dışında dekoratif kaplama olarak kırmızı ateş tuğlalarıda bulunur bu ürünler ile genelde köy tipi fırınlar yapılır .

İletişim

Altılın Yanmaz Ateş Tuğlası

Yanmaz Tuğla Çeşitleri

“Ateş tuğla” olarak da bulunan ürünlerin oldukça fazla çeşitleri bulunmaktadır.Fırın için ateş tuğlası iç kısımlarda kullanırken dış çevresini kaplama için kırmızı harman ateş tuğlaları kullanılır . Çıkma tip harman tuğlaları sıklıkla restorasyon alanlarında karşımıza çıkar.Tandır yapmak istenirse kupol tuğla ( yuvarlak ateş tuğla) , Barbekü fırınlarında iç taraflarına da 2 lik kullanılır , 3 lük , 4 lük , 5lik ve 6 lık ateş tuğlaları genel olarakda lahmacun fırınları için üretilmiştir .

Yanı sıra kebap ocakları için de antep taşı 7 cm lik ürünler sıkça kullanımları karşımıza çıkar . Dış kaplamaları içinde kırmızı harman tuğlası ile dekoratif özellik kazandırılır.

Yanmaz tuğla örneği

Yanmaz Tuğla Fiyatları

Yanmaz ateş tuğla fiyatları ölçülerine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir aşağı kısımda sizlere liste olarak hazırlamaktayız. Haziran 2022 tarihli fiyatlardır güncel fiyatlar için iletişime geçiniz.

  • 2 Lik ateş Tuğlası : 10 TL
  • 3 lük ateş tuğlası : 12 tl
  • 4 lük ateş tuğlası : 16 tl
  • 5 lik ateş tuğlası : 20 tl
  • 6 lık ateş tuğlası : 22 tl
  • Kupol Tuğla: 80 TL
  • Antep Taşı : 90 TL

Öncelik olarak fiyatdan önce ateş tuğlasını ne sebeple kullanacaksınız önemli olan soru budur. Mangal içinse ince ateş tuğlası kullanırken fırın yapımlarında ise kesinlikle 11x22x6 cm lik ateş tuğlalar tabana döşenmelidir. Kubbe yapımında ise harman tuğlası yani kırmızı yanmaz ateş tuğla kullanılmalıdır.

Yanmaz Tuğla Sıkça Sorulan Sorular

Yanmaz tuğla hakkında sorulan soruları aşağı kısımda sizler için derlemiş bulunmaktayız.

Ateş Tuğlası

Fırın ve barbekü yapımlarında kullanılır. 2800 derece ısıya dayanıklı olup çatlama veya erime yaşamaz. Ortalama 1 Adet Ateş tuğla fiyatı 15 TL ‘ dir.

Kırmızı Ateş Tuğlası Fiyatları

Kırmızı renkli ateş tuğlası fiyatları adet olarak 4 tl ‘ dir. Genel olarak köy fırını yapımında kullanılmaktadır kil den üretilir . Ateş tuğlaya nazaran ısıya daha dayanıklıdır.

Kırmızı Ateş Tuğlası

Sahibinden ateş tuglası

Sahibinden.com en büyük ikinci el ve sıfır alışveriş site konumundadır sahibinden com daki ilanları incelemek için tıklayınız.

Ateş Tuğlası Fiyatları İzmir

İstanbul bölgesi satış odaklı çalışan firmamız toptan olarak izmir bölgesine ateş tuğlası satışı yapmaktadır. Toptan ateş tuğla fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.el ateş tuğlası

2.el ateş tuğlası genel olarak sökülerek sonradan uyguma yapılabilen ürünlerdir. Elinizdeki çıkma ateş tuğlaları için bizimle iletişime geçebilir 2. el ateş tuğla siparişi vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ateş tuğlası Fiyatları

3 lük ateş tuğlası : 12 tl
4 lük ateş tuğlası : 16 tl
5 lik ateş tuğlası : 20 tl
6 lık ateş tuğlası : 22 tl
Kupol Tuğla: 80 TL
Antep Taşı : 90 TL

Fırın Tuğlası

Fırın tuğlası yani diğer adı ile ateş tuğlası fırınlarda kullanılmaktadır. Fırın özelliğine göre ateş tuğla seçimi yapılmalıdır. 2 lik ateş tuğlalar fırınlar için uygun olmayıp onun yerine 11x22x6 cm lik ateş tuğlası kullanılmalıdır yada antep taşı .

Yanmaz tuğla” üzerine 2 yorum

  1. Sobamin icindeki tuğlalar düştü yanmaz tuğlaya benziyorlar.Ölçü versem yapıştirıcisiyla beraber fiyat verebilirmisiniz.Teşekkürler

    1. 10*20*2 cm lik var adet 15 tl . 1 torba şamot harcı 150 tl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir