tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Andezit agregalı terrazo karo

Andezit agregalı terrazo karo ankaradan çıkan andezit taşları ile harman yapılarak üretilen mozaik karo çeşididir.

Özellikle dış mekanlarda çok tercih edilmektedir.Pütürlü yüzey olan patinolu üretimler sayesinde kaymaz yapısı oluşmaktadır.

Genellikle kırmızı ve siyah renklerde üretilmektedir. Yüzey işlemleri ayrıca cilalı olarak da üretilebilmektedir.Zarif ve şık bir ortam yaratmak için tercih edilmektedir.

Andezit agregalı terrazo karo modeli
Örnek Andezit Karo çeşidi

Araç çıkılan veya forklift ile bulunan ortamlarda aşınmaya ve darbelere karışı dayanıklıdır. Yangın durumlarında ısı ya dayanıklıdır. Su emme yüzdesi düşüktür temizlenmesi kolaydır.

İç ve dış mekanlarda tercih edebilirsiniz cilalı,kumlamalı,honlu ve patinolu yüzeyler bulunmaktadır.Andezit agregalı karo taşları kolayca bakım ve tamir edilebilmektedir.

Tek tabakalı ve çift tabakalı üretimler bulunmaktadır.

Beyaz çimentolu andezit karo

Tek tabaka ve çift tabaka arasında kalınlık farkları olmaktadır. Tek tabaka ürünler daha ince olur ker çift tabakalar daha kalındır.

33x33x1,8 ve 40x40x2 cm olarak tek tabaka olarak üretilmektedir.

30x30x2,5 cm 40x40x2,7 cm olarak çift tabakalar üretilmektedir.

Otomatik presli döner makinalarda üretilen ürünler full otomasyon bir şekilde imal edilmektedir. Özel silim makinalarda yüzey işlemler yapılır. Ürünler Tse standartlarına uygundur.

Döşemeler genelde kum ve çimento harmanlanarak harç olarak uygulanmaktadır.Ayrıca yapılacak zemin temiz ve kuru olmalıdır.Andezit malzeme genelde dişli olduğu için dış mekanlarda patinolu olarak tercih edilir . Bu sayede dış mekanda kaymayan bir karo uygulaması çıkmaktadır.

Andezit agregalı terrazo karo sıkça sorulan sorular

Açık renkli andezit karo

Kırmızı andezit taşı mozaik harmanlarından üretilmektedir.Açık renk tercih edilen mekanlarda kullanılır.Ortamı açar ferah bir ortam sağlar.

Andezit agregalı terrazo karo fiyatları ortalama 250 tl ‘ dir. Metrajlara göre bu fiyatlar değişkenlik gösterir.Fiyatlarımız Ağustos 2022 için geçerlidir. Özellikle dış mekanlarda kullanılan bu karo taşları fiyat ve performans olarak uygundur.

Gelecek nesillere aktarabileceğiniz bu taşlar kırılmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Anahtar teslim işler 500 tl m2 fiyat çıkmaktadır . Ağustos 2022 için geçerlidir .Ayrıca fiyatlar İstanbul için geçerlidir. Diğer şehirler montaj işleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

Ek olarak zemin iç mekanlarda genellikle bodrum kısmında forklift çıkan ortamlarda kullanıma uygundur. Üst kısmına makina koyabilirsiniz.

Dış mekan Karo taşı

Dış mekanlarda tercih edilmektedir. 3 cm kalınlıkta olan ürünler kırılma dayanımı yüksektir.

Özçete Karo çeşitleri

Özçete karo adana imalat yapan terrazo karo üreticisidir. Çeşitlerini görmek için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dış mekan Yer Mozaik

Ayrıca dış mekan da kullanılan yer mozaik taşları patinolu ve kumlamalı olarak üretmekteyiz ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Mozaik torba fiyatı

Mozaik torba fiyatı sıkça sorulan sorulan arasındadır.Özellikle zeminde dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Yazımızda mozaik 1 adet torba fiyatlar hakkında bilgi ve ne amaçla işe yaradıkları bilgiler geçilecektir.

İletişim
Mozaik torba fiyatı irmik taşı için 60 TL ' dir.
Beyaz Pirinç Mozaik

Genellikle irmik mozaik taş olarak bilinmektedir. Diğer ismi ise pirinç mozaik taşıdır . Ebat olarak pirinç ve irmik şeklinde olduğu için bu isimler söylenmektedir.Genel olarak kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle fazlaca yerde görülmektedir. Balıkların yüzdüğü akvaryumda doğal özellikte olan mermer mozaik taşlarının sayesinde kimyasal olarak zarar vermez.

Yanı sıra peyzaj çalışmalarında kenar kısımlarda beyaz pirinç mozaikler çokca rastlamaktadır. Farklı renkleride bulunmaktadır ama genel renkler beyaz,kırmızı ve siyah tır. Özel renklerde üretimlerde yapılabilmektedir. Eğer isterseniz ürünü su bazlı veya oksit toz boyalar ile renklendirme de yapabilirsiniz.

Görsel pirinç mozaik 25 kg torba fiyat : 60 TL ‘ dir.

1 ton Mozaik fiyatı

Beyaz 1 no 5-8 mm

Mozaiklerde kalınlık ölçüleri mm üzerinden hesaplanmaktadır . Örnek vermek gerekirse 1 numaralı mozaik 5-8 mm arasında kalınlıktadır . Farklı ölçüler bulunmaktadır bunlar . 2 numara 6 mm – 8 mm , 3 numara 8 mm – 12 mm ve son olarak 4 numara bulunmaktadır 12 mm – 50 mm . Diğer ürünler ise mermer tozu ve irmik taşı olarak geçmektedir. Kalınlık olarak mermer tozu mikron olarak hesaplanmaktadır . Fakat İstanbulda genel satış 0 mm – 0,6 mm arasındadır.

Beyaz irmik ise 2 – 4 mm aralığındadır.

Mozaik torba fiyatı : 60 tl ‘ dir.

Torbalanan mozaikler

Ambalaj konusu oldukça önemlidir torbalar kalite olmalıdır aksi takdirde taşıma sırasında dökülmeler yapabilir . Bu ek olarak usta tarafında uğraştırıcı olacaktır ve işçilik fiyatını arttıracaktır. Mozaik taşlarını daha büyük çuvallarda almak mümkündür genellikle 25 kg lık çuvallara koyulması taşımasını kolaylaştırmaktadır. Fakat 40 kg torbalarda sevkiyat yapılabilmektedir. Ayrıca büyük çuval diye tabir ettiğimiz “big bag” ler ise katlara vinç yardımı ile taşıma yapılabilmektedir. Ortalama 1 big bag 1500 Kg gelmektedir. Fiyat olarak torbalı ürünlere göre daha uyguna gelmektedir.

Yada daha müsait bir alan ise tamami ile dökme alarak fiyatı daha minumum seviyelere indirebilirsiniz.

Mozaik m3 satış

1 m3 mozaik 1500 kg yapmaktadır buda yaklaşık fiyatını 2000 tl yapar.

Mozaik torba fiyatı renkli ürünlerde 250 tl ' dir.
Renkli Mozaik Taşı

Renkli mozaik taşı yada diğer adı ile cam mozaik genellikle havuz zemin çalışmalarında kullanılmaktadır.Farklı renklerde üretimleri sayesinde oldukça kullanışlı olmaktadır. Şeffaf yüzeyi sayesinde yoz yapmaz. Özel formüller ile geliştirilerek üretilmektedir. Özellikle el sanatlarında potre çalışmalarında oldukça yardımcı olur. Şeffaf yapısı sayesinde görsel dekoratif bir şekil çıkarmaktadır.

Uygulaması özel olmalıdır yapıştırma yapılırken arka yüzey dikkat edilerek yapılmalıdır. Tek tek yapıştırma yapıldığından ötürü hiza atlaması yapılması durumunda potre şeklini bozacaktır. Bu nedenle düzgün bir şekilde uygulamalar yapılmalıdır. Dikkatli olunmalıdır! Yurtdışndan ithal edilen ürün 240 gr torbalar ile online olarak satılmaktadır.1 torba fiyatı 2022 ağustos için 299 tl ‘ dir.

Mozaik Torba fiyatı 60 TL ' dir.
Beyaz Mozaik 6 – 9 MM

Mozaik ürünümüz torbalı satarak kullanıcılara kolaylık sağlar . Ekstra işçilik gücünü azaltır bu sayede zaman ve para kazanırsınız. 30 Kg lık ambalajlarda bulunan diğer mozaik grubu ürünleri taşımak zor değildir. Kolayca çalışma yapılan alanda uygulama yapabilirsiniz.

Torbalı dışında büyük çuval veya dökme şeklin de alarak daha ucuza getirme şansınızda bulunmaktadır. Ton bazlı satılmaktadır bu şekilde ton fiyat 1000 tl ‘ dir.

Not: Mozaik taşları çevreye zarar verecek ürünler değildir. Doğal ürünlerden kırma olarak üretilmektedir.

Ürünlerimiz özel üretilmektedir şık ve hoş görünüm için zemin ve duvar kaplaması olarak kullanılmaktadır.

Küfeki İrmiği

Mozaik torba fiyatı 60 tl dir.
Beyaz İrmik

Mozaik irmik taşları bilinen diğer adı küfeki irmik taşıdır.Fakat küfeki taşı irmikleri daha farklıdır . Daha sarımtırak renktedir . Orjinal mozaik taşlarıda daha açık renkte olmaktadır. Restorasyon çalışmalarında genel olarak horasan harcı yapmak için küfeki taş tozları kullanılmaktadır. Özellikle bu konuda bir çok mimari projede yardımcı ürün konumundadır.İrmik taşları zemin kaplamalarında sıkça karşımıza çıkar küfeki irmiğine göre daha açık olması nedeni ile zeminde tercih edilmektedir. Harç karışımında genel de kullanılmaz .Fakat özellikle cami yapılarında beyaz irmikler ile sıva yapılmaktadır .

Küfeki irmik torba fiyat : 150 TL ‘ dir. Küfeki taşı istanbuldan çıkmaktadır.

Mozaik işlemi yaparken acıkanlar için mozaik bisküvi 🙂

Konu dışı olsada çalışma sonrası dinlenirken kakao kremalı mozaik bisküvi oldukça iyi gider. Çay eşliğinde ustalarınız yorgunluğunu atması için yüksek besin değerli bisküvi yemenizi tavsiye etmekteyiz. Eti markasının yıllardır ürettiği aslında hayatımızda 20 yıldır olan mozaik bisküvi hemen hemen her usta tercih etmektedir.

1 paket fiyatı 12 tl olan ürün oldukça doyurucu bir ara öğündür.

İçindekiler
Buğday Unu (Gluten içerir), Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Şeker, Mısır Nişastası, Yağı Azaltılmış Kakao Tozu %1, Tuz, Kabartıcılar (Sodyum Asit Pirofosfat, Sodyum Hidrojen Karbonat), Aroma Vericiler, Krema %30 [Şeker, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Susam Ezmesi, Yağı Azaltılmış Kakao Tozu %6, Fındık Püresi, Laktoz (Süt Ürünü), Keçiboynuzu Unu, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Aroma Vericiler, Tuz].

Yazımızı okuğunuz için teşekkür ederiz mozaik torba fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Kaplama Tuğla

Kaplama Tuğla hakkında hazırladığımız ürün sayfamıza hoşgeldiniz.

Duvar kaplamalarında kullanılan tuğlalarda oldukça geniş seçenekler bulunmaktadır.

Genellikle 3 tip kaplama tuğla çeşidi bulunmaktadır bunlar ; ithal , klinker ve kültür tuğla kaplama modelleridir.

İthal tuğlalar genellik röben , vandersandan ve king klinker olarak 3 marka ithalat edilmektedir. Türkiye pazarında oldukça geniş yerleri bulunmaktadır .

Klinker tuğla üretimleri tuğla sanayilerinde press li makinalarda yapılmaktadır . Kenar kısımlar daha düzgün yüzeydedir .

Kültür tuğlası son zamanlarda iç ve dış mekanlarda oldukça popüler bir konuma gelmiştir.Genellike silikon kalıp larda üretilmektedir . Kenar kısımları düzeysiz olması sayesinde eski yapılarda oldukça etkilendiği görülmektedir.

Diğer adı bisküvi tuğla olarak bilinen kaplama ürünleri genellikle kırmızı renkte olmaktadır. Fakat farklı renkler ile üretimlerde yapılmaktadır.

Kaplama Tuğla Fiyat Listesi

Görseller ile beraber ürünler hakkında bilgi ve fiyatları hakkında bilgi verilmektedir.Sipariş edilecek ürünler için iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kaplama Tuğla pres kaplama
Işıklar Kaplama Tuğla

Popüler tuğla üreticisi ışıklar markası duvar klinker tuğla ürünlerinde en sık kullanılan firmadır. Ürettikleri ürünler uzun yıllar eskimeden kullanılabilmektedir. Görseldeki ürün ışıklar tuğlanın en çok satan ürün konumunda olup duvarlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

1 m2 de 60 adet tuğla bulunmaktadır ve ürün paketli ambalaj kutuda satış yapılmaktadır. Kırmızı klasik renkli tuğla genellikle barbekü kaplamaları yapıldığında görmekteyiz. Farklı alternatifleri de oldukça fazladır.

Ürün birim olarak m2 olarak satılmaktadır. 1 m2 fiyatı 350 TL ‘ dir.

Java Cotto

Özellikle iç mekanlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Diğer adı kültür tuğla kaplama dır. Ayrıca dış cephe duvarlarında kullanılmaktadır . Kenar kısımları düzensiz olması sayesinde eskitme yapı larda çok kullanılmaktadır.

Bir çok çeşit kültür tuğlası için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bisküvi tuğla ölçüsü ile aynıdır tek farkı kenar kısımları düzensizdir buda tuğlanın genel özelliğidir. 21×6 cm ölçüsünde olup 1 m2 de 60 adet tuğla gitmektedir. Ayrıca kutulu olarak satılmaktadır. Özellikle hafif olması sayesinde çokca tercih edilmektedir . İçindeki ponza kumu sayesinde hem hafif hemde yalıtım sağlamaktadır . 1 m2 ağırlığı 20 kg ‘ dır.

Ürün 1 kutu yani 1 m2 fiyatı 200 TL ‘ dir.

Kırmızı Duvar Döşeme Ürünleri

Kenar Kısımlar için köşe tuğlası

Döşeme yaparken köşeler için detay elemanları oldukça önemlidir.Özellikle bu tarzda üretimler bulmak oldukça zor olabiliyor . Bu sebeple üretilen köşe tuğlası kenar kısımlarda size yardımcı olacaktır. Yüzey kısmı tel kesme olup pütürlüdür dış mekanlarda kullanmak daha uygundur. Fakat iç mekanlar için daha parlak yüzeyli ürünlerde bulunmaktadır.

Ürün ölçü olarak bisküvi tuğla ölçüsündedir o ürünler için uygun köşeme kaplamasıdır. Ölçü: 215 x 65 x 15 mm.dir.

Özellikle arka kısımları kanallı olması sayesinde yapıştırması oldukça basittir. Döşeme yaparken derz aralık için çıta kullanılmalıdır . Çıta hem tuğlayı düz tutacaktır . Ayrıca derz çekmek kolay olacaktır.

Su emme oranı da bulunan üründe %7 dir.

1 Adet ürün ağırlığı 1,9 Kg ‘ dir.

Adet olarak satılan ürün 15 TL ‘dir.

Kaplama Tuğla Nasıl Uygulanmaktadır?

Düz Kırmızı

İç mekanda kullanmak üzere üretilmiş %100 kilden yapılmıştır doğal duvar kaplama malzemesdir. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde temizlenmesi oldukça kolaydır. Farklı renklerde üretilen ürün dilerseniz ; Kahverengi,Sarı,Beyaz ve volkan renklerde mevcuttur.

Ürün teknik ölçüsü : 215 x 65 x 15 farklı tip ölçü olarak da 12 mm üretimleride mümkündür.

Detay elemanı olarak köşe tuğlasıda bulunmaktadır. Ürün 1 adet ağırlığı 430 Gr . Özellikle duvarı yormayan ürün olarak tercih edilmektedir. 1 m2 de 60 adet ürün bulunmaktadır.

m2 olarak fiyat : 450 TL ‘dir.

Kaplama tuğla çeşitlleri oldukça fazladır.
Kültür Tuğla Kaplama ürün çeşitleri

Özellikle kültür kaplamalarda oldukça fazla çeşit bulunmaktadır. Ayrıca uygulama basitliği sayesinde duvar döşemelerinde kullanabilirsiniz. Döşeme işlemi genellikle granit yapıştırma harcı ile yapılmaktadır. Kenar kısımları için antik granüllü derz dolgularıda satılmaktadır.

Uygulama yapacak kimse yok ise bu konuda yardımcı olmaktayız. Döşeme işlemi sırası ile şu şekildedir.

1-Teşhirimize gelerek uygun ürün seçimi yapılmalıdır.

2-Yapılacak duvar temiz ve kuru olmalıdır.

3-Astarlama yapılmalıdır bu sayede taş daha tutucu halde olur.

4-Yapılacak mekandaki eşyalar kaldırılmalıdır.

5-Çentikleme yaparak duvarlarda açıklıklar kapatılır.

6-Duvar için döşeme başlanır öncellikle granit yapıştırma harcı ile taraklama yapılmaktadır.

7-Derz kısımları içinse derz yapılır derz tam kurumadan çıta ile şekil verilir yani üzerinden geçilir.

8-Son olarak da tel fırça ile tuğla temizlenmelidir.

Kaplama Tuğla Modelleri

Kırmızı Kaplama

Kırmızı klinker tuğlalar özel fırınlar ile pişirilerek üretilmektedir. Genel hammadesi tuğla tozu yada klinker dir. Yüksek mukavemetli üretimleri sayesinde ürünler doğal yapıda olmaktadır. Sıkça iç ve dış mekan duvarlarında kullanımları oldukça fazladır . Özellikle içinde boya veya kimyasal ürün bulunmaz. A1 yanıcı sınıfında olması sayesinde yangın durumların engel olan bir ürünüdür.

Sipariş edilen ürünlerde renk farklılıkları %1 olma ihtimali bulunmaktadır. Ayrıca canlı olarak teşhirimizde ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

m2 olarak satılan kırmızı kaplama 1 m2 fiyatı : 300 TL ‘ dir.

Kaplama Tuğla Pütürlü
Kırmızı Pütürlü Duvar Kaplama

Farklı bir model ve fiyat olarak da uygun olan ürün döşemelerde 10 mm uygulanmalıdır.Ayrıca 10 luk derz artısı ile derz boşlukları bırakabilirsiniz.Derz işlemi oldukça önemlidir . Bu tarz ürünlerde derz yapılması her zaman çok önemlidir bu sayede düzgün bir dekoratif alan çıkacaktır.

Farklı renk seçenekleride bulunmaktadır bunlar ; Nar , Doğal, beyaz ve Kahverengi olarak 4 tip de satış yapılmaktadır . Genellikle kırmızı renk tercih edilmektedir . Fiyat olarak da uygun olması sebebi ile tercih edilmektedir. m2 de diğer renklere göre fiyat 100 tl daha düşüktür.

Bu denli bir çalışma anahtar teslim İstanbul içinde 500 TL ‘dir. Farklı şehirler için iletişime geçebilirsiniz.

Eskitme Tuğla Modelleri

Çıkma Kaplama Tuğla

Çıkma kaplama tuğlalar eski yapılardan sökülmektedir. Genel olarak kullanım alanları restorasyon çalışması alanlarda kullanılmaktadır . Eskitme yapısı sayesinde tarihi dekoratif alanlar oluşturabilirsiniz. Uzun yıllar eskimeyen dokusu sayesinde kullanımları oldukça ekonomiktir.Diğer adı harman tuğla diye geçmektedir . Osmanlı mimarisinde cami ve restoran çalışmalarında çok kullanılmıştır. Eskişehir de üretilen harman tuğlalar %100 doğal malzemedir. El yapımı olarak üretilmektedir . Ebatlı kalıplardan çıkan ürünler dışarıda bekletilerek fırınlaması yapılmaktadır.

Ürünler kesme şekilde verilmektedir. Kesilmiş ölçüsü 21×5,5 cm ‘ dir. Ürün kalınlık olarak 2 cm ‘ dir. Ayrıca diğer kaplama göre biraz ağırdır. 1 m2 ağırlığı 28 Kg ‘ dır.

1 m2 fiyatı : 400 TL ‘dir.

Barok Tuğla

Barok mimarisinden esinlenerek üretilmektedir. Avrupada yaygınlaşan barok sanatı 16 yy. dan sonra ev,işletme ve kiliselerde kullanımları oldukça fazladır. Özellikle avrupa tasarımında özellikle İtalyada örnekleri oldukça fazladır.

Günümüzde bu tasarımlarda üretimleri kültür tuğla ile oldukça gelişmektedir. Avrupa tarzı duvar kaplama arayışınız var ise barok tuğlalar size bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca fiyat olarak da uygun ürün konumundadır.

Ürünlerimizin teknik ölçü : 21,5×5,5 cm ‘dir. Kalınlık olarakda 1,5 cm ‘dir. Kutulu ambalajlarda satılmaktadır . Ayrıca ürün ağırlığı 20 kg ‘ dır. Özellikle ince yapısı sayesinde diğer tuğla ürünlerine nazaran 1 m2 de 72 adet ürün gitmektedir.

1 m2 fiyatı 300 TL ‘dir.

El yapımı Kaplama Cephe Tuğlaları

El yapımı Doğal Kaplama Tuğla

Düz ve l tipi olarak iki şekilde üretilmektedir. % 100 doğal malzeme olan el yapımı tuğlalar diğer adı harman tuğlasıdır . Eskitme ve restoratif alanlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır . Ürün çeşitlilik oldukça fazladır farklı renk ve desenleri de bulunmaktadır. Üretim safhası eskitme tip kalıplar ile yapılmaktadır.Özellikle fırınlama sistemi ilginçtir eskitme ve dokuyu yakalayabilmek için dışarıda güneş altında bekleterek kuruması yapılmaktadır.

21×6 cm ölçüsünde olan ürünler uygulama için detay ürünleride bulunmaktadır . Bu sayede uygulama sırasında sizi zorlamayacaktır.

Eskişehir fabrikada üretilen ürün m2 olarak satılmaktadır . 1 m2 fiyatı 350 TL ‘dir.

Köşe detay eleman ürün fiyatları adet olarak 20 TL ‘dir.

Kaplama Tuğla Cephe Modeli
Cephe Kaplama Tuğla

Farklı ölçüler farklı tasarım yapmak için sizlere her zaman yardımcı olmaktayız.Ayrıca ekip konusunda yardımcı olan firmamız cephe kaplamalarında oldukça uzman bir ekiple çalışmaktadır. Görseldeki ürün teknik ölçüsü 290x15x100 1 m2 de 30 adet ürün gitmektedir.

Genellikle bina dış cephe çalışmalarında kullanılmaktadır. Ayrıca arkasına mekanik sistem yaparak da uygulama yapabilirsiniz. Geniş ölçüde olması farklı tasarım yapmanızı sağlayacaktır.1 m2 ağırlığı 25 kg olan ürün binayı yormayacak cinsdedir.1 palet de ortalama 60 m2 ürün bulunmaktadır.

Ürün teknik ve detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu denli tuğla kaplama m2 fiyatı 350 TL ‘dir.

Alternatif Ürünler

Kültür kaplama yapılmış uygulama

Son zamanlarda patlatma taşların yerini alan kültür tuğlası tv ünite arkalarında oldukça fazla tercih edilmektedir.Neden olarak fiyat olarak ekonomik olmasıdır . Patlatma taş doğal ürünler olurken kültür tuğla kaplama ürünleride silikon kalıplar ile üretilmektedir.İçindeki ponza sayesinde yalıtımda sağlamaktadır. Sağladığı yalıtımları ısı ve ses yalıtımıdır.

Ayrıca uygulama kolaylığı sayesinde ucuz işçilik çıkmaktadır.Kültür tuğlaları genel olarak dekoratif tuğla olarak bilinmektedir ama esas ismi kültür tuğlasıdır.

Uygulaması standart tuğla uygulamaları ile aynıdır yanı sıra derz işlemi farklı olmaktadır. Derz sırasında artı veya çıta kullanmayınız onun yerine boyalı çırpı ipi ile hiza alabilirsiniz.

Ortalama bu denli duvar kaplama işçilik dahil 500 TL ‘dir.

Kültür Taş Çeşitleri

Tuğla döşemek istemiyorsanız alternatif olarak kültür taşları kullanabilirsiniz.Özellikle farklı tasarımlar yapmak için oldukça fazla tercih edilmektedir.”kültür taşı” duvar kaplamaların son zamanların en çok trend olan ürünleri arasında kendine yer bulmuştur.Fiyat olarak tuğla ürünlerinde pahalı ve daha ağır ürünlerdir. Uygulaması diğer ürünler gibidir . Daha geniş ebatlı oldukları için daha fazla yapıştırıcı malzeme kullanılması gerekmektedir. Kültür taşı modelleri için sayfamızı ziyaret ederek fikir edinebilirsiniz.

Ortalama 1 m2 kültür taşı markasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Fiyat 350 TL ‘dir. En yüksek fiyat 600 TL ‘dir.

Uygulama dahil fiyat lar ise 700 TL ‘dir. İşçilik m2 fiyatı 150 TL ‘ dir. Bu fiyata yapıştırıcı ve derz dahil değildir.

Doğal Kaplama Tuğla

Kaplama Tuğla El yapımı
El yapımı Kaplama Tuğla

%100 el yapımı olan ürün iklim şartında oldukça dayanıklıdır. Özellikle doğal dekoratif bir alan yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.Özellikle eski tip üretim yapılması sayesinde oldukça doğal görünmektedir.

Ayrıca 1 m2 lik kutularda ambalaj edilmektedir. Bu sayede taşıması oldukça kolaydır.Fabrikadan forklift ile yüklenmektedir . Gideceği yere göre elle yada forkliftle indirebilirsiniz.Palet içerisinde aldığınız ürünleri elle yada el arabası ile taşıyabilirsiniz.El yapımı tuğlalar taşıma sırasında dikkatli olunmalıdır köşe kısımları kırılgan olmaktadır. Hassas bir şekilde taşıyınız.Stoklanan depoda yağmur suyundan korunmalıdır .

Ortalama 1 m2 el yapımı tuğla fiyatı 450 TL ‘dir.

Uygulama Videosu

Nasıl tuğla uygulaması yapabilirim diyorsanız ustasından hazırlanmış videoya tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca sizler için yazılı olarak da alt kısımda okuyabilirsiniz. Özellikle yapılan uygulama çok önemlidir bu nedenle işçilik yapılırken dikkat li olunmalıdır.

İlk olarak hamur kıvamında harç yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan yapıştırıcı malzemesi oldukça önemlidir. Özellikle kaliteli yapıştırıcılar kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.Döşeme işlemi sırasında taraklma yaparak döşeyiniz. Ek olarak tuğlanın arkasına da yapıştırıcı sürerek devam ediniz. Ek olarak döşeme yapılırken her sırada terazi alınarak dengesine bakılmalıdır. Dengeszi olan yerler tekrar düzeltilmelidir. Eğer ki boyalı bir duvara sahipseniz çentik ve astar yaparak döşeme yapılmalıdır . Bu sayede duvar da daha tutucu halde olacaktır.

Kaplama Tuğla Uygulamaları

Tv ünitesi arkasına yapılan kültür kaplama tuğla

Kültür kaplama çeşitleri oldukça fazla alanda kullanılmaktadır . Özellikle son yıllarda tv ünite arkaları ve salonlarda kullanıldığıda görülmektedir . En çok satılan tuğla kaplama ürünü konumunada gelmiştir. Farklı model ve çeşitleri sayesinde çeşitli tasarımlar yapılabilmektedir. Ayrıca içindeki pomza yapısı ile duvarı yormaz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Betondan üretilmesi sayesinde yanıcı özelliği yoktur.

Ayrıca barbekü,fırın,restoran,dış cepheler,bina giydirmesi ve villa cephe kaplaması olarakda kullanabilirsiniz.Kutulu satış yapılmaktadır 1 kutuda 1 m2 ürün bulunmaktadır.

Bu denli duvar çalışması m2 olarak yapılmaktadır 1 m2 si ortalama 600 TL ‘ dir.Bu fiyatlara yapıştırıcı ve derz dahildir.Fiyatlarımız artı kdv ‘ dir.

Çubuk Kaplama Tuğla

Daha ince bir kaplama tuğla arayışı içindeyseniz uygun olacak ürün çubuk tuğladır. Minimalist ufak yapısı ile güzel mekanlar yapabilir yanı sıra hafifliği sayesinde duvarları yormaz.Çubuk tuğlalar genellikle roma tarihinde sıkça görülmektedir. MÖ. kilden üretilen tuğlalar çokca görülmektedir. Daha çok roma tuğla uygulamalarında küfeki taşı ve aralıklarla bu ürünler kullanılmaktadır. Doğal taş ve doğal tuğlanın bir leşimi ile oldukça hoş görünüm sağlamaktadır. Diğer adı roma tuğlası demekte yanlış olmaz.Mimari çözümlerde oldukça yardımcı olmaktadır.

Çubuk tuğlalar m2 olarak satılmaktadır ve kutulu olarak sevkiyat edilmektedir. 1 m2 çubuk tuğla fiyatı 480 tl ‘ dir.

Fiyatlarımız + kdv ve +nakliyedir.

Ateş Tuğla Kaplama

Kaplama Tuğla Kırmızı
Kırmızı Klinker Tuğla

Özellikle el yapımı dokusu ile kırmızı kaplamalar oldukça fazla tercih edilmektedir.Klinker tuğla yüksek ateşli fırınlarda fırınlanarak üretilmektedir.Klinker tuğlanın yüksek mukavemet özelliği ile ısı yalıtımıda sağlamaktadır. Özellikle dış cephelerde su emme oranı sayesinde dış mekanlarda duvar kaplaması olarak kullanmakta çok iyi verim sağlamaktadır.Klinker tuğlalar eskitilmiş tuğla veya çıkma harman tuğlalara benzetilmektedir.%100 el yapımı olan ürünler yanı sıra özel fırınlama yöntemine sahiptir.

Renk fonunda karışıklık olmaması adına teşhir den ürün numunelerini inceleyebilirsiniz.Üretim malzemesi klinker tozudur içerisinde boya ile renklendirme yapılmamaktadır.

Kırmızı klinker el yapımı tuğla m2 fiyatı 450 TL ‘ dir. Ek olarak işçilik ve yapıştırıcı malzemeler dahil değildir.Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarı klinker kaplama tuğla

Sarı renk klinker tuğlanın orjinal rengidir fırınlama yapılmadan önce bu şekilde üretilmektedir.Diğer tuğlalar gibi uygulamaları yapılmaktadır.Sarı renk ile farklı tuğla tasarımı yapabilirsiniz.Kırmızı tuğladan farklı olarak üretilmektedir. Fırınlanma oranı daha azdır. Özellikle su emici özelliği oldukça fazladır bu sayede dış mekanlarda daha elverişli kullanıma sahiptir.

1 m2 de 60 adet bulumaktadır.

Teknik Şartname Ölçü: 215 x 65 x 15 mm.dir. Boyut sapması cetvel ve gönye kenarından 3 mm.den azdır. ( İstenildiği takdirde farklı ölçüler de mevcuttur. ) Görünüş: Yapışacak arka yüzey kanallı, görünür yüzey tel kesme ( gözenekli yapı ) dokuludur. ( İstenildiği takdirde düz yüzeyli olarak üretilir.) Su Emme Oranı: Ortalama max. % 7’dir. Birim Ağırlığı: Ortalama 1,9 kg / dm³.dür. Zararlı Kireç ve Manyezit: Çatlama, Pullanma, Kopma hasarları görülmez. Renk: Doğal toprak renk olup istenildiği takdirde kahve ve sarı tonlarında üretilebilmektedir. ( Renk farklarında maliyet farkı vardır. ) Kalite Belgesi: TS EN 771-1 Kaplama Tuğla Kalite Belgelidir. Kalite Faktörleri: TSE Kurumunca Kaplama Tuğla için belirlenmiş kalite faktörleridir.

1 m2 fiyatı 500 TL ‘ dir.

Kaplama Tuğla Alternatifleri

Kaplama Tuğla Ekos
Kırmızı Klinker Kaplama

Farklı model kırmızı klinker kaplama diğer ürünlere göre daha az fırınlanarak üretilmektedir renk olarak birazcık daha açık renktedir.

1 m2 fiyatı 300 TL ‘ dir. artı kdv ve artı nakliyedir.

Kaplama Tuğla Strafor
Dekoratif Poliüretan Tuğla Duvar Kaplama Paneli 

Görseldeki ürün orjinal tuğla değildir. Özellikle son zamanlarda uygun fiyatlı arayan müşterilerin tercih ettiği üründür. Ayrıca strafor panel ürünlerden daha dayanıklı olan poliüretandan üretilmektedir. Kimyasal bazlı malzeme olan ürün sonrasında boyama işlemi yapılmaktadır.

Poliüretan esaslı duvar kaplama paneller ile hem kolay işçilik yapabilirsiniz hemde dekorasyonda farklı tarzlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.Son trendlerden olan PU duvar kaplama panelleri duvarlarınıza hem modern bir görünüm verirken hem de ses ve ısı yalıtımı sağlar. Ürün çeşitliliği ile hayallerinizdeki duvarları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Doğadan ilham alınarak tasarlanan ürünlerimiz, ahşap dokulu, beton dokulu, taş dokulu ve tuğla dokulu poliüretan paneller olarak gerçeğe en yakın dokudur. Hızlı ve kolay uygulanabilirliği ile duvarlarınızı dekore etmek çok daha zevkli.

Kaplama Tuğla El yapımı Kesme
El Yapımı Kesme Kaplama Tuğla

Doğal harman tuğlalar ile kesilerek üretilmektedir . Eski tip evlerden sökülen taşların yanı sıra yeni üretilen harman tuğlalarda kesilmektedir. Paletli olarak satılmaktadır 1 palette 48 / m2 ürün bulunmaktadır. 1 m2 de 60 adet tuğla bulunmaktadır ve kutulu olarak ambalaj yapılmaktadır.1 adet ağırlığı 0,44 kg ‘ dır. Su emme oranı yüksek olan %13 ile tse onaylı olarak test edilmiştir.

Ebatlar  (mm)A:215  B:15 C:65
Teknik Ölçü

Ortalama 1 m2 fiyatı 2022 için 500 TL Artı kdv ve artı nakliye ücret bulunmaktadır.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Kaldırım Taşı Modelleri

Kaldırım Taşı Modelleri zeminde döşenilen parke ve karo taşlarına verilen genel isimdir.

Yazımızda kaldırım taşı modelleri hakkında bilgiler verilecektir.

Öncelik olarak kaldırım hangi kısmında yapılmalıdır ve hangi taşlar kullanılmalıdır bunları bilmeliyiz.

Belediye yollarında genel olarak parke taş kullanılırken özel kullanım olan alanlarda karo taşları sıkça kullanılmaktadır.

Her iki ürün farklı şekilde döşenmektedir parke taşları özellikle taş tozu ile döşenmektedir ama karo taşları kum ve çimento ile harç yaparak döşenmektedir.

İletişim

Kaldırım Taşı Fiyatları

Kaldırım taşlarında oldukça geniş seçenekler bulunmaktadır . Öncelik olarak ürün seçimi için sayfalarımızdan ürün seçimi yapılmalıdır sonrası iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Örnek olması adına aşağıdaki ürünlerin fiyatlarını belirteceğiz.

Kaldırım taşı modelleri orkide
NGC Orkide Dekoratif Parke Taşı

Dış mekan kaldırımlarda özellikle son zamanlar oldukça fazla kullanılmaktadır.Dekoratif orkide parke taş olarak satılmaktadır.Diğer parke taşlarından fark olarak el döküm yapılarak plastik beton kalıplar kullanılmaktadır.

30×30 ölçüsünde olup 1 m2 ağırlığı ortalama 80 kg ‘ dır. 1 m2 ye 11 adet taş gitmektedir.

1 m2 fiyatı : 150 TL

fiyatlarımız fabrika teslim fiyatlardır.

Kaldırım Taşı Modelleri Tretuvar karo deseni
Kırmızı yıldız Karo Taşı

Özellikle bahçe kaldırımlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır . 3 cm kalınlıkta üretilen ürün dış çevrede zorlu iklim şartlarına oldukça dayanıklıdır . Genellikle 30×30 üretilmektedir bu sayede daha iyi kullanım sağlamaktadır.

Kırmızı ve Gri renk seçenekleri bulunmaktadır . 1 m2 de 11 adet taş bulunmaktadır

1 m2 fiyatı : 110 TL

Ayrıca fiyat olarak da uygun yer döşeme kaplama ürünü konumundadır.

Özellikle uygun fiyatlı ürün için tavsiye edilmektedir.

Diğer tretuvar taş ürünlerimiz için tıklayınız.

Çıkma Kilitli parke taşı Fiyatları

Alternatif ucuz yollu olacak döşeme ürün arayanlar için alternatif olarak çıkma kilitli parke taşları kullanılmaktadır.Fiyat olarak kaldırım taşlarına nazaran daha uygun.

Ayrıca kaldırım çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır.

Kamyon bazlı satışlar yapılmaktadır 1 kamyon ortalama 80 – 100 m2 arası almaktadır.

1 Kamyon çıkma parke taşı fiyat ise : 1500 TL ‘ dir.

Artı kdv ve artı nakliye olarak fiyatlanmaktadır.

Bazalt Kaldırım Taşı

Doğal zemin döşeme taşı arıyorsanız bazalt taşları alternatif olarak düşenebilirsiniz. Ömürlük olan ürünler eskimeden doğal olarak kullanabilirsiniz.

Kaldırım Taşı Modelleri Bazalt
Bazalt Kaldırım Taşı

Ayrıca alternatif olarak bazalt kumlamalı parke taşlarıda bulunmaktadır.

Özellikle dış mekanlarda kullanmak için oldukça dayanıklı üründür.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Görme Engelli Yürüme Yolu fiyatları

Görme Engelli Yürüme Yolu fiyatları hakkında bilgi almak için doğru yere geldiniz.

Üretmiş olduğumuz engelli taşları ile engelsiz bir yaşam için güzel bir adım için en iyisi.

Genellikle beton olarak üretilen ürünler oksit sarı toz boyalar ile renklendirilmektedir.

Pozlarda genel olarak m2 olarak hesaplanır ortalama 1 m2 görme engelli taşı şekli farketmeksizin 180 TL ‘ dir.

3 ve 4 cm kalınlıklarda üretilmektedir uygulaması kum ve çimento karıştırarak harç haline getirilerek uygulanmaktadır.

İki tip üretim yapılmaktadır yön ve uyarı olarak . Özellikle bu üretimlerde kullanımlar ona göre yapılmaktadır.

Yön taşları daha çok kullanırken ikazlar ise bitim yerinde kullanılmaktadır.

Düz çizgi yüzeyler görme engelli taşların güvenli yolda olduğunu göstermektedir.

Bitim kısımlarda kullanılan ikaz taşlarda noktalı olması sayesinde dikkatli bir şekilde durmasını işaret eder ona göre geçiş sağlar.

İletişim
Görme engelli yürüme yolu fiyatları genel olarak m2 hesabı üzerinden yapılmaktadır.
Yön taşı ile yapılmış uygulama

Genellikle parke taşlarının arasında kullanılmaktadır uygulamalarda bu şekilde yapılmaktadır . Komple görme engelli yürüme taşı yapılmamaktadır.

Özellikle devlet projelerinde pozlanarak uygulamalarda yürüme yollarında zorunluluk haline gelmiştir.

Engelsiz bir yaşam için gerekli bir çalışma olması sayesinde sosyal şehirler oluşturulmaktadır.

Görme Engelli Yürüme Yolu fiyatları / m2 baz alınmıştır.

Görme engelli yürüme yolu fiyatlarını aşağıda siz müşterilerimiz için sıralamaktayız.

Genellikle 4 tip üretim yapılmaktadır renk olarak sarı renk kullanılmaktadır. Ölçü bazlı fiyatlandırma yapmaktayız .

  • 40x40x4 cm Görme engelli ikaz taşı m2 fiyatı : 180 TL
  • 40x40x4 cm Görme engelli yön taşı m2 fiyatı : 180 TL
  • 30x30x3 cm Engelli Yürüme yolu taşı m2 fiyatı:150 TL
  • 30x30x3 cm Engelli Yürüme taşı m2 fiyatı : 150 TL
  • 40x40x8 cm engelli parke taşı m2 fiyatı : 250 TL

Ayrıca plastik bazlı ürünlerde tedarik sağlamaktayız o tarz ürünler dolar bazında 19 dolar m2 dir.

Beton dan üretilen ürünler yüzeyindeki işaretler aşınmadan uzun yıllar kullanılmaktadır.

Görme Engelli Yürüme Yolu fiyatları hangi ürünler için geçerli?

Engelli Karo Taşı fiyatları neye göre değişkenlik göstermektedir?

Özellikle ölçü kısmı burada önemli , 3 ve 4 cm kalınlarda olan ürünlerde m2 de 30 tl farkl bulunmaktadır. Genellikle kullanım alanlarına göre seçim yapılmaktadır.

Ayrıca yoğun yaya yollarında 4 cm kullanılmalıdır.

Kullanılan kalınlık önemlidir.Bu nedenle uygun kalınlıklar için iletişime geçmekte fayda var.

Görme Engelli Yürüme Yolu fiyatları ve diğer modellerimiz için sayfamıza tıklayınız.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Ağaç dibi süsleme

Ağaç dibi süsleme için üretmiş olduğumuz ürünler ile alakalı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Ağaçları korumak için dip kısımlar için beton dan üretilen ürünlerimiz bulunmaktadır.

Bir çok çeşitte ürünler bulunmaktadır ürünler özellikle dekoratif özellikleride bulunmaktadır.

Ağaç Dibi süsleme ürünleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İletişim
Ağaç dibi süsleme için kullanılan geniş çaplı ağaç dibi ürünümüz.
70 Cm lik Ağaç dibi ürünümüz

Ağaç kenarlarını korumak için beton mamullerden üretilen ağaç dibi taşları kullanılmaktadır kırmızı oksit toz boyalar ile çimento ya karıştırılarak üretilmektedir.Süsleme sırasında taş ile toprak arasına özellike beyaz dolomit kullanımı oldukça popülerdir.

İmalat kısmında pç 42,5 katkılı puluzonik çimento kullanılmaktadır . Ayrıca bu ürün kırılma dayanımıda yükseltecektir.

Ağaç Dibi Taşları için Ürün Fikirleri

Üretmiş olduğumuz ürünler ile ilgili modelleri alt kısımda ürün açıklamaları yaparak belirtmekteyiz.Bir ağaç için 4 adet ağaç taşı alınmaktadır bu 4 ü bir ağaç kaplar. Büyük ebatlı ağaçlar için bordür taşları kullanılmaktadır.

Yuvarlak ağaç taşı

Örnek ürünümz yuvarlak 45 cm çaplı üründür . Plastik sulu döküm kalıplar ile üretilmektedir.Ayrıca yüzeyinde ki boya çıkmaz ürün tamami ile boyalıdır.

Harç atılan oksit kırmızı toz boya ile üretilmektedir.

Yuvarlak tipte küçük çaplı bir ürünüdür ek olarak 20 cm yüksekliktedir.Yanı sıra 10 cm yükseklikte ürünlerde bulunmaktadır.

L Tipi Ağaç Bordürü

L tipleri eskiden belediyeler çok kullanmaktaydı özellikle dikdörtgen yapısı ile kare bir alan oldukça basit.

Genellikle sokak peyzaj çalışmalarında sıkça karşımıza çıkar . Bu ürün makina baskı olarak üretilmektedir yüzeyleri pürüzlüdür.

Dört adet ile bir ağaç kaplanmaktadır.

Dolomit Taşı

Ağaç çevresinde beyaz renkte dolomit taşı kullanımı oldukça popüler.Özellikle uygulama basitliği sebebi ile tercih edilmektedir. Ürünümüz %100 doğal taştır.

Yanı sıra dere çakılı taşlar ile farklı konsept tasarımlarda yapılabilmektedir.

ağaç dibi süsleme çalışmamız.
Örnek Ağaç Dibi çalışma projemiz

Örnek projede yuvarlak ağaç dibi ürün tercih edilmişti. Ürün uygulaması kum ve çimento ile harç yapılarak uygulanmaktadır.Özellikle sağlam olması için bu tarz döşeme şekli tercih edilmelidir.Bu sayede ürünler oynama yapmaz.

Ağaç Bordür Taş Fiyatları

Görüldüğü üzere oldukça fazla model bulunmaktadır.Özellikle ağaç kenarları için farklı tasarımlar yapmaktayız.

  • L Tipi Ağaç Bordür : 150 TL
  • Büyük Yuvarlar Ağaç Taşı : 200 TL
  • Küçük yuvarlar ağaç dibi : 100 TL
  • Kumlamalı Ağaç Taşı Kare:250 TL

Ürünler bu şekilde fiyatlanmaktadır ek bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.